"Народ перестає бути простим слухачем, а починає запитувати за результати". Російські пропагандисти визнали провал імпортозаміщення
Попов, який веде "60 минут" спільно зі своєю дружиною, російською пропагандисткою Ольгою Скабєєвою, висловив невдоволення тим, як у РФ відбувається імпортозаміщення в умовах міжнародних санкцій.
Він прокоментував обговорювані зараз у Росії ідеї націоналізації західного майна й активів на території РФ і дійшов висновку, що тоді наступного дня "стануть "Сапсани" – швидкісні поїзди німецького виробництва, які використовують у Росії.
На думку Попова, росіянам у разі націоналізації не буде чим їздити, зникне можливість телефонувати, проблеми будуть і з польотами, оскільки власного далекомагістрального літака РФ так і не створила. Він запропонував росіянам визнати, що "у нас усе західне".
"Женя Попов, мій знайомий, іноді рве всі шаблони. Попри загальну думку, він досить гостро реагує на проблеми в Росії. Практично після дев'ятого місяця спецоперації народ перестає бути простим слухачем, а починає запитувати за результати", – написав Соловйов, коментуючи монолог Попова.
Соловйов зазначив, що "народ" цікавиться не тільки тактикою РФ у розв'язаній нею ж війні, яка складається для Росії невдало, а й відповідальними за провали імпортозаміщення.
“Люди хочуть дістати відповідь: а далі що? Їздити у старих поїздах люди не хочуть, коли в усьому світі давно є розробки на кшталт "Сапсанів". Літати також треба безпечно. Та й просто смартфони і планшети потрібні у повсякденному житті, яких ми за 10 років так і не стали виробляти", – констатував пропагандист.
Він визнав, що заяви про те, що "ми [росіяни] за велику мету боремося і терпимо обмеження заради власного суверенітету", працюють погано.
"Це не матиме сенсу, якщо наш суверенітет схожий на 90-ті, коли люди не мали нічого. Суверенітет – це коли ми створюємо найкраще і ні від кого не залежимо, і навіть робимо залежними від нашої продукції інших. Тільки так", – заявив Соловйов.
Контекст:
Пропагандисти РФ не приховують свого розчарування від мобілізації і сильно відхилилися від наративів Кремля, що "все під контролем", писав 3 жовтня Інститут дослідження війни (ISW).
Головна редакторка проєкту "По той бік путінської брехні" Олена Романюк 4 жовтня в інтерв'ю "Громадському радіо" зазначала, що риторика російських пропагандистів через воєнні невдачі РФ змінюється і вони "відвертаються від Кремля", що є добрим знаком для України.
В інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман телеведучий Савік Шустер наголосив на "розгубленості" прессекретаря президента РФ Володимира Путіна Дмитра Пєскова, якому довелося відповідати на запитання журналістів про відступ російських окупантів у Херсонській області України, і висловив думку, що поведінка пропагандистів останнім часом свідчить про відсутність інформаційної "генеральної лінії", яку розробляє Кремль.
Радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк 21 листопада у Twitter зауважив, що після втечі російських окупантів із Херсона назва цього українського міста зникла з інформаційного поля у РФ – за його словами, російським пропагандистам "заборонили її вимовляти". Російський пропагандист Андрій Норкін у токшоу відмовився обговорювати відступ росіян із Херсона, щоб не потрапити до в'язниці за російськими законами.
Українська влада неодноразово закликала західні країни припинити трансляцію російських телеканалів, які поширюють дезінформацію про Україну. 20 листопада міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба знову повторив цей заклик, пояснивши, що на російському телебаченні й надалі транслюють заяви, які розпалюють ненависть до українців, і закликають до нових ударів по Україні. "Російську державну пропаганду у ЄС та інших країнах мають повністю заборонити", – наголосив він.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що російські пропагандисти й лідери думок, які підтримують війну Росії проти України та мобілізують людей на неї, "мають отримати повний пакет санкцій, щоб узагалі нічого не могли робити у світі". "Працюємо над цим", – повідомив він наприкінці жовтня.