NASA спіймало сигнал із зонда Voyager 2, який опинився на краю Сонячної системи. Зв'язок із ним зник 28 липня

NASA запустило зонд іще 1977 року
Фото: ЕРА

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космічного простору (NASA) спіймало сигнал від космічного зонда для дослідження далеких планет Voyager 2, зв'язок із яким було втрачено в липні. Про це 1 серпня проінформувало NASA у Twitter.

"Мережа далекого космічного зв'язку перехопила опорний сигнал із Voyager 2 під час регулярного сканування неба. Це трохи схоже на те, як ви чуєте "серцебиття" космічного корабля, що підтверджує, що космічний корабель усе ще здійснює передавання, як і очікують інженери", – ідеться у твіті.

Зв'язок із зондом, запущеним NASA 1977 року, було втрачено після серії команд, надісланих на Voyager 2 21 липня. Це змусило антену відхилитися на два градуси від Землі, і сигнал перестав доходити.

Американське агентство зазначило, що апарат опинився на відстані приблизно 19,9 млрд км від Землі. Його запрограмовано кілька разів на рік коригувати орієнтацію, щоб антена зонда завжди була спрямована на Землю. "Наступне скидання відбудеться 15 жовтня, що має дати змогу відновити зв'язок", – підкреслювали у NASA.

Контекст:

Зонд Voyager 2 ще 2018 року дістався меж Сонячної системи. Тоді говорили, що Voyager 2 стане другим об'єктом, створеним людиною, після Voyager 1, який зміг увійти в міжзоряний простір.