NASA відправить дві місії на Венеру у 2028–2030 роках

Венера – друга за віддаленістю від Сонця планета Сонячної системи
Фото: EPA
Національне аерокосмічне агентство США (NASA) запланувало у 2028–2030 роках дві місії на Венеру, вони стануть першими для Сполучених Штатів після більш ніж 30-річної перерви. Про це заявив заступник адміністратора NASA з науки Томас Зурбухен, повідомляють у релізі на сайті агентства 2 червня.

Зазначають, що на кожну експедицію NASA витратить майже $500 млн.

Після проведення експертного оцінювання концепцій місій на Венеру агентство обрало дві: DAVINCI+ і VERITAS.

Мета DAVINCI+ – дослідити склад атмосфери Венери. Учені NASA хочуть зрозуміти, як атмосфера планети формувалася і розвивалася, а також визначити, чи був на Венері коли-небудь океан. За допомогою DAVINCI+ планують отримати знімки з високою роздільною здатністю унікальних геологічних об'єктів Венери.

"Це перша місія США в атмосферу Венери з 1978 року. Результати DAVINCI+ можуть змінити наше розуміння формування планет земної групи в Сонячній системі та за її межами", – зазначили в аерокосмічному агентстві.

Завдання другої місії VERITAS – картувати поверхню Венери для визначення геологічної історії планети. Учені також хочуть з'ясувати причини кардинальних відмінностей Венери від Землі. Повідомляють, що карту побудують за допомогою радара, встановленого на орбітальному апараті місії.

"Вражає, як мало ми знаємо про Венеру, але сукупні результати цих місій розкажуть нам про планету – від хмар у її небі через вулкани на її поверхні аж до самого ядра. Це буде так, як якби ми заново відкрили планету", – підкреслив учений програми NASA Discovery Том Вагнер.

Контекст:

Венера – друга за віддаленістю від Сонця планета Сонячної системи, за розмірами Венеру вважають "сестрою" Землі. Планета має щільну атмосферу (96% – з вуглекислого газу).

Торік астрономи з Кардіфського університету за допомогою наземних телескопів виявили в атмосфері Венери газ фосфін. Він, за інформацією вчених, належить до речовин, які можуть свідчити про присутність живих організмів.