"Наш доброзичливий концтабір". Навальний підтвердив, що його перевели в колонію у Владимирській області
Російський опозиціонер Олексій Навальний 15 березня підтвердив, що його перевели до виправної колонії в місті Покров Владимирської області. Інформацію про це опубліковано в Instagram політика.
"Три речі не перестають мене дивувати: зоряне небо над нами, категоричний імператив усередині нас і дивовижне відчуття, коли проводиш долонею по своїй свіжовиголеній голові. Усім привіт із сектору посиленого контролю "А". Змушений визнати, що російська тюремна система змогла мене здивувати. Не уявляв, що можна влаштувати справжній концтабір за 100 км від Москви", – написав Навальний.
За його словами, у колонії він не бачив жодного натяку на насильство.
"Хоча з напружених свідчень засуджених, які стоять струнко і бояться зайвий раз повернути голову, я легко вірю численним історіям про те, що тут, у ВК-2 "Покров", зовсім недавно людей до напівсмерті забивали дерев'яними молотками. Зараз методи змінилися, і, чесно скажу, я навіть не пригадаю місця, де всі розмовляють настільки ввічливо і в якомусь сенсі привітно. Я так собі і називаю свій новий будинок – "наш доброзичливий концтабір", – зазначив опозиціонер.
Він підкреслив, що в колонії ніхто не лається матом, усюди стоять відеокамери, за найменших порушень складають рапорт. Опозиціонер написав, що вночі через кожну годину прокидається від того, що поруч стоїть співробітник колонії.
"Він знімає мене на камеру і каже: "Друга година 30 хвилин, засуджений Навальний. Зняття з профілактичного обліку як схильного до втечі. На місці". І я знову спокійно засинаю з думкою про те, що є люди, які пам'ятають про мене і ніколи не втратять", – підкреслив політик.
Навальний повернувся в Росію із Німеччини 17 січня, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.
Відразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
Після арешту Навального в Росії почалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. осіб, 31 січня – 200–300 тис. 2 лютого, у день суду над Навальним, у РФ провели нові мітинги, але вони були не такими багатолюдними. 4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не планують організовувати акції протесту. Однак за кілька днів передумали й анонсували нову акцію, яка відбулася 14 лютого.
20 лютого російський суд відмовився виконувати рішення ЄСПЛ і звільнити Навального та визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію №2 у місті Покров Владимирської області.
Пізніше стало відомо, що Навальний проходив карантин у СІЗО-3 у Кольчугіні перед переведенням у ВК-2 у Покрові. Опозиціонер перебував у карантинній камері ще із двома ув'язненими.