Спадкоємний принц Саудівської Аравії відвідає Туреччину вперше після вбивства журналіста Хашоггі

Спадкоємний принц Саудівської Аравії вперше за багато років відвідає Туреччину для переговорів із президентом Ердоганом
Фото: EPA
Спадкоємний принц Саудівської Аравії Мухаммед ібн Салман відвідає Туреччину вперше після вбивства у 2018 році журналіста Джамала Хашоггі в консульстві королівства у Стамбулі. Про це 22 червня повідомляє Reuters.

Він проведе зустріч із президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, щоб "нормалізувати відносини", які було розірвано після вбивства Хашоггі, зазначає агентство.

Візит має на меті "відновити імідж принца Мухаммеда за межами Перської затоки". Зі свого боку, Ердоган "шукає фінансової підтримки, яка б могла допомогти економіці Туреччини напередодні президентських виборів", ідеться в матеріалі.

Дві країни вже зняли обмеження на торгівлю, польоти та показ телесеріалів, а також припинили "взаємне негативне висвітлення у ЗМІ".

Контекст:

Відносини між Анкарою та Ер-Ріядом погіршилися після того, як у консульстві Саудівської Аравії у Стамбулі 2 жовтня 2018 року було вбито 59-річного журналіста Джамала Хашоггі, який неодноразово критикував владу Саудівської Аравії, зокрема кронпринца Саудівської Аравії Мухаммеда ібн Салмана.

Турецькі правоохоронці вважають, що тіло журналіста розчленували і знищили в кислоті на території консульства або в резиденції генерального консула.

19 червня 2019 року спецдоповідачка ООН із позасудових страт оприлюднила доповідь, згідно з якою є достаменні докази зв'язку між убивством журналіста та спадкоємним принцем. Останній свою причетність до злочину заперечував.

23 грудня 2019 року суд визнав вісьмох людей винними в убивстві журналіста. П'ятьох суд засудив до страти, ще трьох до ув'язнення на 24 роки. Проте у травні 2020 року сини загиблого оголосили, що прощають винних. Відповідно до законодавства Саудівської Аравії, смертний вирок у такому разі мають переглянути.

У жовтні 2020 року наречена Хашоггі Хатідже Дженгіз і заснована журналістом американська правозахисна група "Дженгіз і демократія для арабського світу зараз" подали цивільний позов до окружного суду округу Колумбія у США на Мухаммеда ібн Салмана та понад 20 інших посадовців арабської країни. Як заявляла американська розвідка, саме принц Саудівської Аравії особисто схвалив убивство журналіста.