НАТО проведе в Європі навчання з ядерного стримування. Бере участь 14 країн
У НАТО заявили, що навчання є "рутинними і не пов'язані з будь-якими поточними світовими подіями". У них братимуть участь 14 країн і приблизно 60 літаків, зокрема винищувачі четвертого і п'ятого поколінь, літаки-розвідники, літаки-заправники та американські дальні бомбардувальники B-52.
Навчальні польоти проводитимуть над Бельгією, яка приймає навчання, а також над Північним морем і Великобританією.
Офіційна представниця НАТО Оана Лунгеску зазначила, що навчання допоможуть підтримати "безпеку, надійність й ефективність засобів ядерного стримування" Північноатлантичного альянсу.
Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг 11 жовтня повідомив, що НАТО проведе планові навчання з ядерного стримування "наступного тижня". Окрім того, він заявив, що НАТО готовий до будь-якої атаки проти будь-якої країни-члена.
Контекст:
21 вересня президент Росії Володимир Путін оголосив про готовність застосувати ядерну зброю у разі загрози територіальній цілісності Росії. Президент України Володимир Зеленський заявив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю.
Держсекретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News зазначив, що США попередили РФ про можливі "жахливі наслідки" у разі застосування країною-агресором ядерної зброї. За даними The Washington Post, між адміністрацією президента США Джо Байдена і владою Росії триває листування, під час якого російську сторону попередили про наслідки у разі застосування ядерної зброї у війні проти України.
Начальник української військової розвідки Кирило Буданов вважає, що у найближчій перспективі Росія не завдасть ядерного удару по Україні.
Зеленський 6 жовтня висловив думку, що Путін "не зможе зберегти життя", якщо вирішить застосувати ядерну зброю.