НАТО відкинуло звинувачення Лукашенка в нарощуванні військової могутності на кордоні з Білоруссю
Присутність НАТО у східній частині Північноатлантичного альянсу не загрожує жодній країні, йдеться в повідомленні офіційної представниці НАТО Оани Лунгеску. За її словами, військова присутність запобігатиме конфліктам і збереже мир.
НАТО відкинуло звинувачення президента Білорусі Олександра Лукашенка в нарощуванні військової могутності поблизу західного кордону країни, зазначено в заяві офіційної представниці НАТО Оани Лунгеску у Twitter.
"У регіоні немає нарощування [військових сил] НАТО. Багатонаціональна присутність НАТО у східній частині Північноатлантичного альянсу не становить загрози для жодної країни. Присутність має суто оборонний, співрозмірний характер для запобігання конфліктам і збереження миру", – зазначила вона.
Лунгеску уточнила, що НАТО уважно стежить за подіями в Білорусі.
Лукашенко, виступаючи перед прихильниками в Мінську 16 серпня, звинуватив НАТО в розміщенні військ біля кордонів Білорусі, а також стверджував, що фальсифікацій на виборах не було, і відкинув можливість нового голосування в країні.
Союзники по НАТО вже висловили серйозну стурбованість щодо проведення президентських виборів у Білорусі.
Із 4-го до 8 серпня в Білорусі тривало дострокове голосування на виборах президента, а 9 серпня відбулося основне. На пост президента балотувалося п'ять кандидатів. 14 серпня ЦВК оголосила остаточні підсумки виборів президента. За офіційними даними, перемогу здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла опозиційна кандидатка Світлана Тихановська. Решта кандидатів набрала менше ніж 2%. Водночас альтернативні екзитполи показували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Вибори в Білорусі відбувалися без незалежних міжнародних спостерігачів. Після закриття виборчих дільниць 9 серпня в кількох містах почалися протести, які тривають досі. До акцій долучилися трудові колективи найбільших білоруських підприємств. Мітингувальники звинувачують владу у фальсифікації виборів. Для розгону протестувальників силовики застосовували спецзасоби, зокрема в Мінську вони використовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети.
Під час протестів затримали приблизно 7 тис. демонстрантів (за офіційними даними, понад 2 тис. із них уже відпустили), сотні дістали травми і поранення.