НАТО відстежив переміщення найбільшого російського ядерного підводного човна зі зброєю "судного дня" – ЗМІ
Розвідка НАТО розіслала найважливішим союзникам попередження про переміщення російського атомного підводного човна "Белгород", про це 1 жовтня написала La Repubblicа.
За даними видання, розвідка побоюється, що з нього можуть здійснити запуск суперторпеди "Посейдон", яку називають "зброєю судного дня". Торпеда оснащена ядерною боєголовкою і здатна спричинити "радіоактивне цунамі". Ефект від її запуску фахівці порівнюють із запуском міжконтинентальної балістичної ракети, ідеться у статті.
La Repubblicа зазначає, що інфрачервоні датчики для відстеження ракетних запусків, які використовує американська армія, у випадку з "Посейдоном" будуть марними, оскільки торпеда працює з мінімальним випромінюванням тепла. Вона рухається зі швидкістю понад 100 км/год і є майже безшумною, пише видання.
CNN повідомив, що 184-метровий "Белгород" – найдовший підводний човен у світі. Він більший за американські підводні човни класу "Огайо" (171 метр), які входять до складу стратегічних ядерних сил США. Російський човен такої довжини збудували з метою розміщення перших у світі торпед із ядерним озброєнням та обладнання для збирання розвідувальної інформації, зазначив CNN.
Російські пропагандисти ТАСС 2018 року повідомляли, що торпеда "Посейдон" може нести ядерну бойову частину потужністю до 2 мегатонн. Це у 100 разів більше, ніж у бомби, скинутої на Хіросіму, і у 10 разів більше, ніж в останньої версії ядерної бомби B61, розробленої США.
Контекст:
21 вересня Путін заявив про готовність застосувати ядерну зброю у разі загрози територіальній цілісності Росії. Натяк він повторив і 30 вересня, заявивши, що "ми захищатимемо нашу землю (ідеться про незаконно анексовані території України. – "ГОРДОН") усіма наявними у нас силами й засобами".
Президент України Володимир Зеленський заявив, що не вірить у те, що РФ застосує ядерну зброю. Водночас президент зазначив, що "не можна заглянути Путіну в голову", тож ризики, що ядерного удару можуть завдати, є.
22 вересня видання The Washington Post повідомило: між адміністрацією президента США Джо Байдена і владою Росії триває листування, під час якого російську сторону попередили про наслідки у разі застосування ядерної зброї у війні проти України.
Державний секретар США Ентоні Блінкен 25 вересня в інтерв'ю CBS News підтвердив, що США попередили РФ про можливі "жахливі наслідки" у разі застосування країною-агресором ядерної зброї.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц в інтерв'ю німецькій газеті NOZ, яке вийшло 28 вересня, також застеріг Путіна від застосування ядерної зброї.