НАТО збільшить військову присутність в Іраку – Столтенберг

Головне завдання місії НАТО – вишкіл сил безпеки Іраку, сказав Столтенберг
Фото: Jens Stoltenberg / Twitter
Війська місії Північноатлантичного альянсу не братимуть участі в бойових операціях в Іраку, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Міністри оборони країн Північноатлантичного альянсу (НАТО) на відеоконференції 18 лютого ухвалили рішення про восьмиразове збільшення місії Альянсу в Іраку, із 500 до 4 тис. осіб. Про це 18 лютого заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Відео конференції опублікувала у Twitter пресслужба Альянсу.

Розширення чисельності військового контингенту НАТО в Іраку на запрошення уряду країни буде відбуватися протягом кількох місяців, зазначив Столтенберг.

За його словами, війська місії НАТО не будуть брати участь у бойових операціях. Головне їхнє завдання – вишкіл сил безпеки Іраку. Командувати місією Альянсу буде Данія.

"Ефективна підготовка іракської армії є найкращою гарантією того, що терористична організація "Ісламська держава" більше не зможе повернутися в Ірак", – сказав генсек НАТО.

Столтенберг підкреслив, що Альянс буде ретельно моніторити ситуацію в Іраку, щоб гарантувати безпеку своїх сил.

Рішення розширити присутність сил НАТО в Іраку ухвалили після ракетного обстрілу бази центрального командування США в місті Ербіль 15 лютого. Унаслідок обстрілу загинула одна людина, ще дев'ятеро дістали поранення (один американець). Розвідувальна організація SITE Intelligence Group повідомляла, що відповідальність за напад узяла на себе група шиїтських бойовиків.

17 листопада 2020 року тодішній в.о. керівника Пентагону Крістофер Міллер заявляв про виведення частини американських військ з Іраку й Афганістану. До 15 січня в Іраку й Афганістані залишиться по 2500 американських військових, зазначав Міллер.

Місія НАТО в Іраку – навчальна та консультативна програма з підготовки сил безпеки республіки. У грудні 2020 року міністр оборони України Андрій Таран повідомляв, що Україна планує приєднатися до місії НАТО в Іраку, скерувавши двох українських військових.