Навальний подає в суд на колонію через те, що йому не дають читати Коран
"Хто б міг подумати, що перший раз я подам у суд на мою колонію через Коран. Так-так. Не через відмову допустити лікаря (причина мого голодування), не через умови тримання, а через священну книжку мусульман. Річ у тім, що мені не дають мій Коран. [...] Я приїхав сюди місяць тому і привіз купу книжок. І замовив купу книжок. Але досі мені не дали жодної. Тому що всі їх "треба перевіряти на екстремізм". Це триває три місяці", – ідеться в повідомленні.
За словами Навального, в адміністрації колонії, до якої він звертався щодо книжок загалом і Корану зокрема, йому порадили дивитися телевізор у загоні.
"Місяць я веду цей діалог постійно. Ось написав чергову заяву начальнику і подав до суду. Ну скільки можна терпіти, мені що тепер, і власний Коран не можна почитати? Тим паче що зараз, на 13-й день голодування, настрій у мене дуже філософський. Ось. Книжки – наше все, і, якщо за право читати треба судитися, буду судитися. Це вони ще не знають, що я і Тору з коментарями Раші собі замовив", – наголошено в повідомленні від імені опозиціонера.
Навальний пояснив, що мету "глибоко вивчити і зрозуміти Коран" він вніс до списку "поліпшень самого себе, які намагатиметься зробити в ув'язненні".
У соцмережі також опублікували фотографію заяви Навального на адресу начальника колонії.
Контекст:
Навальний із серпня 2020 року проходив лікування і реабілітацію в Німеччині після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Літак, яким він прямував із Томська до Москви, екстрено сів у Омську 20 серпня через погіршення стану політика. Навальний спочатку перебував у лікарні в Омську, а 22 серпня його доправили до берлінської клініки "Шаріте". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна.
Навальний повернувся до Росії з Німеччини 17 січня 2021 року. Одразу після повернення його затримали в аеропорту "Шереметьєво" у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав з’являтися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і 6,5 місяця.
20 лютого Бабушкінський суд Москви відмовився виконувати рішення Європейського суду з прав людини звільнити Навального і визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Наприкінці лютого Навального етапували у виправну колонію у Владимирській області, у місті Покров. Він зазначив, що російська тюремна система змогла його здивувати. "Не уявляв, що можна влаштувати справжній концтабір за 100 км від Москви", – написав політик.