Навальна повернулася з Німеччини до Росії – Telegram-канал
Telegram-канал "112" опублікував відео, на якому дружина російського опозиціонера Олексія Навального Юлія в компанії молодиків покинула будівлю аеропорту. Її запитували про мету поїздки в Німеччину.
Дружина російського опозиціонера Олексія Навального Юлія повернулася з Німеччини до Росії. Кадри її прибуття опублікував Telegram-канал "112" 22 лютого.
На відео Навальна в компанії молодиків пройшла будівлею аеропорту до місця паркування, ігноруючи запитання про її спілкування з чоловіком і мету поїздки в Німеччину.
Наприкінці відео Навальна сідає в чорний позашляховик.
Про те, що Навальна полетіла з московського аеропорту "Домодєдово" в Німеччину, повідомили 10 лютого. За інформацією журналу Der Spiegel, вона відвідувала країну з приватним візитом.
За час, поки Навальна була в Німеччині, вона пропустила вирок чоловіку у справі про наклеп щодо ветерана Другої світової війни й апеляцію у справі "Ів Роше", нагадав Telegram-канал "112".
Сам Навальний повернувся в Росію з Німеччини 17 січня 2021 року, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Політик був у комі 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна. Відразу після повернення політика затримали у справі "Ів Роше" й заарештували на 30 діб (у межах справи він дістав умовний строк і мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки й 6,5 місяця.
Після арешту Навального в Росії розпочалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. людей, 31 січня – 200–300 тис. 2 лютого, у день суду над Навальним, у РФ провели нові мітинги, але вони були не такими масовими. 4 лютого в штабі Навального повідомили, що до весни не мають наміру організовувати акції протесту. Однак за кілька днів передумали й анонсували нову акцію, яка відбулася 14 лютого.
20 лютого російський суд відмовився виконувати рішення ЄСПЛ і звільнити Навального й визнав законним рішення про заміну політику умовного строку на реальний.
Міністри закордонних справ країн Європейського союзу 22 лютого досягли політичної угоди про підготовку санкцій проти громадян РФ, причетних до затримання й засудження Навального. Reuters, посилаючись на джерело в дипломатичних колах, писало, що до санкційного списку можуть занести голову Слідчого комітету РФ Олександра Бастрикіна, директора Федеральної служби виконання покарань Олександра Калашникова, главу Росгвардії Віктора Золотова й генпрокурора Ігоря Краснова.