Навіть легка форма COVID-19 у людей віком від 50 років може призвести до проблем із пересуванням – дослідження
Навіть легка або середня форма COVID-19 може спричинити проблеми з руховим апаратом у людей віком від 50 років. Про це йдеться в новому дослідженні канадського Університету Далгаузі, оприлюдненому в журналі Jama Network 12 січня. Також подробиці дослідження опубліковано на сайті університету.
Дослідники опитали більше ніж 24 тис. осіб віком від 50 років з усієї Канади під час початкової фази карантину 2020 року, щоб визначити вплив діагнозу COVID-19 на їхню мобільність.
Команда розглянула такі проблеми з мобільністю, як труднощі зі вставанням зі стільця, здатність підніматися і спускатися сходами без сторонньої допомоги і проходити два-три квартали по сусідству, а також зміни у здатності учасників пересуватися вдома, займатися домашніми справами та фізичною активністю.
У підсумку вчені виявили, що в учасників дослідження із COVID-19 імовірність погіршення рухливості була майже удвічі вищою порівняно з тими, у кого не було COVID-19, хоча в більшості з них були легкі або помірні симптоми. З-поміж 2748 осіб із підтвердженим чи ймовірним коронавірусом 94% не були госпіталізовані.
"Наші результати засвідчили, що ризик виникнення проблем із пересуванням вищий у людей старшого віку, із низьким доходом, із трьома або більше хронічними захворюваннями, низькою фізичною активністю та поганим харчуванням", – каже доцентка школи реабілітації в Університеті Макмастера Марла Бошан.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.
За даними американського Університету Джонса Гопкінса, у світі підтвердили 328,3 млн випадків COVID-19, 5,5 млн людей померли.