"Не треба танцювати під дудку". Лукашенко заявив, що Польща провокує США на "рухи в плані ядерної зброї"

Лукашенко вважає, що ядерна зброя має бути "на складах"
Фото: president.gov.by

Олександр Лукашенко, який перебуває при владі в Білорусі з 1994 року, вважає, що Польща провокує США на застосування ядерної зброї. Про це Лукашенко заявив 14 жовтня у записаному в Астані інтерв'ю американській телекомпанії NBC, його уривки опублікував сайт політика.

Ішлося про це під час обговорення ймовірності застосування Росією ядерної зброї проти України.

"Ви знаєте, головний ініціатор, який робить ставку на застосування ядерної зброї... Не здогадуєтеся хто? Я вам скажу. Польща. Вона провокує вас – США – на якісь рухи в плані ядерної зброї. Не піддавайтеся на цю хитрість. Ви велика технологічна країна, не треба танцювати під дудку божевільних політиків", – сказав Лукашенко.

Він вважає, що ядерна зброя має бути "на складах там, де вона є".

"Бо якщо тільки рушить ядерна зброя, припустімо, у Польщу, – [почнеться] ланцюгова реакція. З іншого боку будуть кроки у відповідь. Тож не треба на це йти. Треба заспокоїтись і сісти за стіл переговорів", – заявив Лукашенко.

Контекст:

Після повномасштабного вторгнення російських військ в Україну 24 лютого болгарський журналіст, головний розслідувач міжнародної групи Bellingcat Христо Грозєв в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловлював думку, що президент РФ Володимир Путін може скинути ядерну бомбу на одну із країн – членів НАТО. Грозєв припустив, що ціллю глави Кремля може стати Польща. "Він може ось зараз помститися Польщі через те, що Польща в такий слизький спосіб допомагає Україні... Це цілком у його психологічному профілі. Після чого, звісно, почнеться вже війна з НАТО", – сказав журналіст.

22 вересня президент Польщі Анджей Дуда говорив, що США "дуже серйозно" ставляться до ядерних погроз з боку Росії і в них також є "кнопки, які запускають ядерні ракети".

Відносини Білорусі та Польщі остаточно зіпсувалися після президентських виборів у Білорусі у 2020 році та міграційної кризи у 2021 році.