Небензя про удари США по Сирії: Ви хочете, щоб у Сирії не залишилося жодного народного господарства? Хочете добити те, що не встигли ваші санкції?
Постійний представник РФ при ООН Василь Небензя заявив, що США, Великобританія і Франція у Сирії завдавали ударів по аеродромах, які "використовують в операціях проти терористичних організацій".
Постійний представник РФ у Раді Безпеки ООН Василь Небензя стверджує, що науково-дослідні установи в Сирії використовують тільки для "підвищення ефективності народного господарства". Про це він заявив під час засідання Ради Безпеки ООН 14 квітня, трансляцію вів канал "Настоящее время" в YouTube.
"Кількох ударів було завдано по науково-дослідному центру. Останнім часом там було проведено дві інспекції Організації із заборони хімічної зброї з необмеженим доступом до всіх приміщень. Фахівці не виявили жодних слідів діяльності, які б суперечили Конвенції про заборону хімічної зброї. Науково-дослідні установи в Сирії використовують для суто мирної діяльності, спрямованої на підвищення ефективності народного господарства. Ви хочете, щоб у Сирії не залишилося жодного народного господарства? Хочете відкинути в кам'яний вік країну, яка ще кілька років тому була однією з найбільш розвинених країн Близького Сходу? Хочете добити те, що не встигли ваші санкції?" – заявив постпред РФ.
Він сказав, що "прості сирійці втомилися від війни і радіють поверненню законної влади на звільнені території".
На його думку, країни Заходу можуть зупинити війну в Сирії "протягом 24 годин".
"Для цього Лондону, Вашингтону і Парижу потрібно лише дати команду своїм ручним терористам припинити боротьбу проти законної влади власного народу", – сказав він.
Небензя також заявив, що ударів завдавали по аеродромах, які "використовують в операціях проти терористичних організацій".
У ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ударів по трьох об'єктах у Сирії. Спецоперація стала відповіддю на застосування хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті, де 7 квітня загинуло від 70 до 100 осіб.
Західні країни звинувачують в інциденті сирійський уряд. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів хімічної атаки.
Російські підрозділи ППО у Сирії у відбитті атаки США та їхніх союзників участі не брали. У Пентагоні заявили, що під час спецоперації було завдано ударів по трьох об'єктах: науково-дослідницькому центру в Дамаску, сховищу хімічної зброї біля Хомса і командному посту, розташованому неподалік.