Придністров'я попросило РФ збільшити кількість миротворців
За словами Манакова, за штатом, встановленим документами об'єднаної контрольної комісії, має бути 3100 осіб. Наразі чисельність російських військових у Придністров'ї не перевищує 450, сказав він.
Манаков нагадав, що Росія скоротила контингент мотострілкових батальйонів із шести до двох у 1995 році й зараз юридично можна збільшити російський контингент.
Він вважає, що для посилення російського контингенту можна задіяти росіян, які постійно проживають у регіоні. Нібито це виправдано "з погляду погіршення ризиків безпеки, зокрема терористичної загрози".
Контекст:
Придністров'я – адміністративна одиниця у складі Молдови, має статус автономії. 1990 року на цій території "Придністровська молдавська республіка" оголосила про суверенітет. У зв'язку із цим між Молдовою і самопроголошеною республікою виник збройний конфлікт. Улітку 1992-го бойові дії завершилися. У середині 90-х у Придністров'я ввели контингент російських миротворчих сил.
Політично конфлікту досі не врегулювали. Світова спільнота не визнала незалежності Придністров'я. 2022 року після початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну Парламентська асамблея Ради Європи визнала Придністров'я окупованою РФ територією.
9 лютого 2023 року президент України Володимир Зеленський заявив, виступаючи на спеціальному засіданні Європейської ради, що українська розвідка перехопила російські документи про плани РФ дестабілізувати ситуацію в Молдові. 10 лютого молдавські спецслужби підтвердили, що вивчають інформацію українських колег. Після цього у Кишиневі відбулися мітинги, на яких протестувальники вимагали, щоб влада сплатила платіжки за комунальні послуги за зимові місяці. Протести організовувала проросійська партія "Шор".
Президентка Молдови Мая Санду в інтерв'ю Financial Times, опублікованому 5 травня, заявила, що країна-агресор Росія хоче повернути "старі часи" і у разі успішних бойових дій в Україні не зупинилася б на українському кордоні. "Я не вірю, що вони зупинилися б на кордоні. Сьогодні ми в безпеці лише завдяки Україні", – сказала Санду.