Невзоров: Чому Путін не поїхав на саміт G20? Йому вистачило розуму збагнути, що там було б розіграно прислів'я "Ласкаве теля у двох тигрів смокче". У ролі тигрів – Сі і Байден
Російський журналіст Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, вважає, що російський президент РФ Володимир Путін вирішив не їхати на саміт "Великої двадцятки" до Індонезії, бо знав, що президент США Джо Байден і лідер КНР Сі Цзіньпін не сприйматимуть його на рівних. Таку думку публіцист висловив в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.
"Чому він не поїхав на саміт до Індонезії, на Балі? У нього вистачило розуму збагнути, що якби він приїхав, то в особах було б розіграно старе прислів'я "Ласкове теля у двох тигрів смокче". Зрозуміло, що в ролі тигрів був би китайський голова й американський президент. Путін більше не гравець, для нього закінчилася і велика, і мала, і середня політика. Йому дали пенделя, яким його вибили абсолютно з усіх геополітичних ігор", – сказав Невзоров.
Журналіст вважає, що з кожною новою атакою на Україну авторитет Путіна у світі падає, водночас йому не вдається досягти воєнних цілей.
"Останнє бомбардування – це ж уже не війна. Це вже просто пролонгація персональної агонії Путіна. Це просто бажання ще кілька днів, ще кілька годин поцарювати, бо тактично, стратегічно це не лише безглуздо, це ще один спосіб і так неймовірно згуртований, неймовірно відважний, неймовірно готовий до будь-яких випробувань український народ об'єднати, згуртувати і загалом позбавити всякої жалості до противника і будь-якої поваги до Росії", – переконаний Невзоров.
Водночас публіцист наголосив, що такими діями Путін "спалює" не лише свою репутацію, а й репутацію всієї Росії.
"Зараз Путін уже не свою репутацію спалює – її немає. У нього залишилося тільки так звані залишки, крихти, недогризки репутації Росії, і він цю репутацію теж добиває, демонструючи, що це країна-бандит, країна-терорист", – сказав журналіст.
На думку Невзорова, історія з атаками на критичну інфраструктуру України і "пролонгацією персональної агонії Путіна" не може тривати довго, але, на його думку, "свого чекістського, злісного, патологічного куражу той не розгубить".
Контекст:
Саміт G20 відбувався 15–16 листопада на Балі.
У Кремлі спочатку заявляли, що Путін прийняв запрошення на саміт, але не говорили, як він братиме участь у ньому – очно чи через відеозв'язок. В урядах Італії та Великобританії висловлювали думку, що Путіна не буде на Балі, президент Індонезії Джоко Відодо розповів у серпні, що Путін сказав йому: приїде особисто. На початку листопада Відодо після розмови з Путіним заявив, що той приєднається до саміту віртуально, якщо приїхати йому не вдасться.
10 листопада прессекретар глави Кремля Дмитро Пєсков оголосив, що російську делегацію очолить Лавров, а наступного дня він сказав, що Путін не має наміру брати участь у зустрічі G20 ні віртуально, ні очно нібито через графік.
За даними ЗМІ, частина країн домовилася бойкотувати Росію на саміті. Через присутність на саміті представника Росії світові лідери відмовилися від спільного фото.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц вважає, що Путін не приїхав, щоб не стикатися "з усіма запитаннями та усією критикою" від інших країн.
Перед учасниками саміту у відеоформаті виступив президент України Володимир Зеленський. Він закликав присутніх не пропонувати Україні компроміси із совістю, суверенітетом, територією та незалежністю.
На полях саміту Байден та Сі Цзіньпін провели свою першу зустріч як лідери держав.