Нідерланди припинили використання вакцини від AstraZeneca до кінця березня

Вакцинацію препаратом від AstraZeneca зупинили в кількох країнах Європи
Фото: ЕРА
Голландське управління лікарських засобів радило зупинити введення вакцини проти коронавірусу препарату від AstraZeneca як запобіжний захід.

Нідерланди вирішили зупинити використання вакцини проти коронавірусу від AstraZeneca щонайменше до 28 березня як запобіжний захід. Про це йдеться в заяві уряду країни від 14 березня.

"Ґрунтуючись на новій інформації, голландське управління лікарських засобів радить зупинити введення препарату AstraZeneca як запобіжний захід. Ухвалено рішення не використовувати AstraZeneca протягом наступних двох тижнів, до неділі 28 березня", – зазначили в уряді.

Таке рішення в Нідерландах ухвалили через шість нових повідомлень про можливі побічні ефекти від вакцини з Данії та Норвегії.

"Це серйозні, рідкісні ознаки утворення згустків (тромбоз) і зниження кількості тромбоцитів у дорослих віком до 50 років. Про такі випадки в Нідерландах нині не відомо", – повідомляють у заяві.

Міністр охорони здоров'я країни Уго де Йонг вважає важливим, щоб повідомлення про побічні ефекти препарату розслідували належним чином.

"Ми завжди маємо проявляти обережність, розумно зупинити процес [вакцинації] зараз як запобіжний захід. У цьому я повністю покладаюся на наших експертів", – сказав посадовець.

Напередодні національна консультативна рада з імунізації Ірландії рекомендувала владі зупинити вакцинацію проти COVID-19 препаратом від AstraZeneca з 14 березня.

13 березня Норвезьке агентство з лікарських засобів повідомило про чотири випадки ускладнень після вакцинації препаратом від AstraZeneca. Один пацієнт помер від крововиливу в мозок, ще троє людей перебувають у тяжкому стані через появу тромбів, кровотечі та низький рівень тромбоцитів.

У низці європейських країн зупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca. Серед них Данія, Норвегія, Ісландія, Австрія. Як зазначало агентство Reuters, вакцинацію окремою партією вакцини AstraZeneca припинили Естонія, Литва, Люксембург, Латвія та Італія.

У Південній Кореї розслідували смерть восьми осіб після вакцинації препаратом від AstraZeneca. 8 березня стало відомо, що фахівці не знайшли доказів того, що щеплення призвели до смерті хворих.

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що знають про зупинення вакцинації препаратом від AstraZeneca. Разом із тим там нагадали, що переваги вакцини як і раніше переважують її ризики. Також там підкреслили, що у світі не виявлено жодної смерті від вакцини проти коронавірусу.

У самій AstraZeneca 12 березня заявили про відсутність зв'язку між її вакциною проти коронавірусу та утворенням тромбів. Про це ж заявили і в Європейському агентстві з лікарських засобів (EMA).

Великобританія першою у світі почала масову вакцинацію препаратом від AstraZeneca. Використання вакцини проти коронавірусу схвалили Індія, Мексика, Бразилія. Постійний комітет із вакцинації Stiko Інституту вірусології імені Роберта Коха в Німеччині 28 січня рекомендував використовувати вакцину AstraZeneca громадянам віком від 18 до 64 років.

EMA 29 січня дозволило застосування вакцини проти COVID-19 виробництва AstraZeneca на території Європейського союзу. Цього самого дня постачання вакцини на території ЄС схвалила Єврокомісія. Вакцина AstraZeneca стала третім препаратом проти коронавірусу, рекомендованим для використання і дозволеним для постачань у Євросоюз. Раніше ЕМА дозволило застосування американських вакцин виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna.

В агентстві зазначили, що клінічні дослідження вакцини проти коронавірусу  від AstraZeneca свідчили, що вона ефективна в запобіганні COVID-19 у людей віком від 18 років. Ефективність вакцини встановлено на рівні майже 60%.