Німецькі виробники "зеленого" водню не платитимуть надбавки за "зелену" електроенергію

Збір на "зелену" електроенергію "знижено до нуля для електроенергії, яку споживає компанія, що виробляє "зелений" водень
Фото: depositphotos.com
За інформацією юристів міжнародної компанії Pinsent Masons, виняток має бути встановлено в межах реформи закону про поновні джерела енергії, яка наразі вже на завершальній стадії проходження через Бундестаг.

Уряд Німеччини має намір звільнити виробників "зеленого" водню від податку на електроенергію з поновних джерел, який ввели новим законом у межах планів зі збільшення споживання "зеленого" водню та запобігання виїзду розробників технології за кордон. Про це 1 грудня повідомили в міжнародній юридичній фірмі Pinsent Masons, яка, зокрема, займається питаннями енергетики та інфраструктури і має у ФРН три офіси.

За інформацією юристів, виняток має бути встановлено в межах реформи закону про поновні джерела енергії, яка наразі вже на завершальній стадії проходження через Бундестаг: її обговорили і передали в економічний комітет.

У формулюванні авторства міністерства економіки Німеччини поправка передбачатиме, що збір на "зелену" електроенергію "знижено до нуля для електроенергії, яку споживає компанія, що виробляє "зелений" водень на заводі, незалежно від її передбачуваного використання". Це стосуватиметься всіх заводів, уведених в експлуатацію до січня 2030 року.

У червні уряд Німеччини ухвалив Національну водневу стратегію використання водню для зберігання енергії та як енергоносія й узяв на себе зобов'язання всебічно просувати водневі технології. Зазначено, що це допоможе скоротити викиди парникових газів, оскільки водень практично не дає викидів.

16 листопада агентство Bloomberg повідомляло з посиланням на міністерку екології Франції Барбару Помпілі, що уряд Франції має намір знизити тарифи для сонячних і вітрових електростанцій, які було побудовано із 2006-го до 2010 року. Перегляд тарифів за попередні роки означатиме, що поточні виплати буде знижено. Це торкнеться приблизно 800 великих проєктів, зокрема орієнтовно 150 проєктів Electricite de France SA – компанії, яку контролює держава.

В Україні 1 серпня набув чинності закон №810-IX, він передбачає, зокрема, зниження "зелених" тарифів, обмеження обсягів введення в експлуатацію нових потужностей поновних джерел енергії, запровадження повної відповідальності за "небаланси" для виробників "чистої" електроенергії із 2022 року (50% 2021 року) та інші норми. Зазначені заходи дадуть змогу економити державі 7 млрд грн щорічно, вважають автори документа.

"Українські новини" пишуть, що незважаючи на це, навіть після такого скорочення "зелений" тариф в Україні більше ніж удвічі вищий, ніж у Німеччині.