Нинішня посуха в Європі може виявитися найсильнішою за 500 років – Єврокомісія
Згідно зі звітом експертів, серйозний дефіцит опадів на Європейському континенті і брак води для зрошення полів негативно впливають на врожайність ярових культур, зокрема, урожайність кукурудзи, сої та соняшнику цьогоріч, за підрахунками фахівців, упаде на 15%. Також відсутність опадів значно підвищує ризик пожеж.
Окрім того, посуха зачепила повноводність річок, що негативно вплинуло на енергетичний сектор (вироблення гідроелектроенергії) та річковий транспорт. Внутрішнє судноплавство, наприклад, Рейном і Дунаєм, зараз ускладнене через критично низький рівень води.
Наприклад, в Іспанії запаси води у водосховищах становлять приблизно 58% від середнього значення, а в деяких південних регіонах (Андалусія та Естремадура) їх оцінюють приблизно у 30%.
Експерти EDO зауважують, що дощі в середині серпня, можливо, пом'якшили наслідки посухи, але в деяких випадках зливи та грози лише завдали додаткових збитків ґрунту.
Учені вважають, що спекотна посушлива погода збережеться в Західній Європі та Середземномор'ї до листопада.
"Цьогорічна посуха в Європі видається найсильнішою за останні 500 років", – прокоментували звіт обсерваторії посухи в Єврокомісії.
Контекст:
2021 року в ООН заявляли, що посуха – це прихована глобальна криза, яка ризикує стати "наступною пандемією", якщо країни не вживуть термінових заходів щодо використання водних та земельних ресурсів і боротьби з надзвичайною ситуацією із кліматом.
"Засуха ось-ось стане наступною пандемією, і вакцини для її лікування немає. Протягом найближчих кількох років більша частина світу житиме в умовах браку води", – цитувала газета The Guardian спеціального представника генерального секретаря ООН зі зниження ризику лих Мамі Мізуторі. Вона зазначила, що проблема посухи нині настільки поширена, що до кінця століття практично всі країни в тій чи іншій формі зіткнуться із цією проблемою.
За даними ООН, щонайменше 1,5 млрд людей безпосередньо постраждали від посух у цьому столітті, а економічні втрати за цей час оцінюють приблизно у $124 млрд.