"Новая газета": Старійшини Чечні пообіцяли помститися за публікації про переслідування геїв
Екстрене зібрання представників 24 чеченських вірдів, ісламських богословів і лідерів громадської думки Чечні ухвалило "резолюцію відплати" за публікації про переслідування геїв у республіці, заявила "Новая газета".
Російська "Новая газета" оприлюднила заяву, в якій повідомила про відкриті погрози після публікацій про переслідування гомосексуалів у Чечні. Доступ до сайта видання після цього тимчасово припинився через можливу DDoS-атаку, зазначили в редакції. Пізніше текст звернення опублікували у Facebook.
Видання пише, що за кілька днів після першої публікації про гомосексуалів у центральній мечеті Грозного пройшло екстрене зібрання представників 24 чеченських вірдів, ісламських богословів і лідерів громадської думки Чечні. За офіційними даними, які наводить "Новая", у зборах брали участь 15 тис. осіб.
На цьому зібранні Адам Шахідов, радник глави Чечні Рамзана Кадирова, обвинуватив колектив "Новой газеты" в наклепі й "чітко окреслив ворогів нашої віри й нашої батьківщини", пише видання.
Його виступ транслювало місцеве телебачення, за підсумками зборів ухвалили резолюцію.
"Зважаючи на те, що скривджено вікові засади чеченського суспільства й гідність чоловіків-чеченців, а також нашу віру, ми обіцяємо, що відплата наздожене справжніх підбурювачів, де б і ким би вони не були, без строку давності", – цитує "Новая газета" другий пункт резолюції.
"Нам очевидно: ця резолюція підштовхує релігійних фанатиків до розправи над журналістами", – йдеться у зверненні газети.
Головний редактор "Новой газеты" Дмитро Муратов звернувся до муфтія Чеченської Республіки Салаха-хаджі Межиєва. Він написав, що в редакції "не мали жодних намірів образити чеченський народ".
"Ми його глибоко й щиро поважаємо", – йдеться в тексті.
Муратов зазначив, що в текстах "Новой газеты" "неможливо відшукати жодних ознак образи чеченського народу та його віри з однієї причини – цих ознак там немає".
"Ми захищали з огляду на звернення до редакції права конкретних людей, які зазнали переслідувань. Ці люди не чинили жодних злочинів. До них можна ставитися по-різному – але тільки в межах закону. І газети продовжать стежити за порушеннями прав людини й у Чечні, й у різних регіонах нашої країни", – йдеться у зверненні.
Муратов написав, що розраховує на те, що резолюція "продиктована емоціями", особливо в частині, де йдеться про "відплату".
"Я бачу тут прямий заклик до розправи. А редакція добре пам'ятає й ніколи не забуде про замовні вбивства Анни Політковської та Наталії Естемірової. Насильства в нашій країні було вже достатньо. Тому ми завжди готові до діалогу з представниками чеченського суспільства й духовенства", – йдеться у зверненні Муратова.
"Ми наполягаємо: реакція на журналістську роботу, озвучена на зустрічі в центральній мечеті, неприйнятна в цивілізованому суспільстві й має бути оцінена з точки зору російського права", – йдеться в заяві.
Редакція закликала владу країни "зробити все можливе, щоб припинити дії, спрямовані на розпалювання ненависті й ворожнечі до журналістів, які виконували свої професійні обов'язки".
1 квітня "Новая газета" опублікувала розслідування про переслідування геїв у Чечні. Пізніше газета розмістила на сайті історії потерпілих і очевидців.
Прес-секретар глави Чечні Альві Карімов назвав оприлюднену в ЗМІ інформацію вигадкою і заявив, що не можна переслідувати тих, "кого немає в республіці".