Novavax провела третю фазу випробувань COVID-вакцини, ефективність – 90,4%
Американська компанія з розроблення вакцин Novavax заявила, що її препарат проти COVID-19 виявився ефективним на 90,4%. Про це йдеться у пресрелізі компанії.
Третю фазу випробувань препарату проводили у США та Мексиці. У ній узяло участь 29 960 учасників віком від 18 років.
Двом третинам учасників ввели дві дози вакцини з інтервалом три тижні, решта отримала плацебо. Під час дослідження коронавірус виявили у 77 осіб: 63 випадки серед тих, хто дістав плацебо, і 14 – серед вакцинованих.
Дані дослідження засвідчили, що препарат NVX-CoV2373 продемонстрував 100-відсотковий захист проти захворювання середньої тяжкості і тяжкого перебігу захворювання. Загальна ефективність – 90,4%.
Вакцина також продемонструвала ефективність проти кількох штамів, зокрема проти "британського", а також у групах високого ризику – серед людей віком від 65 років та людей до 65 років із супутніми захворюваннями.
За попередніми даними, вакцину добре переносять. Приблизно 1% учасників дослідження повідомляв про побічні реакції, найпоширенішими з яких є біль у місці ін'єкції, головний біль і біль у м'язах, втома. Такі реакції тривали два-три дні.
Компанія збирається подати заявку на одержання дозволів використання вакцини у третьому кварталі цього року. Після того, як дістане дозвіл, Novavax планує випускати по 100 млн доз на місяць, а до кінця року – по 150 млн доз.
Контекст:
Novavax – вакцина, що містить частинки виробленого в лабораторії шипоподібного білка, розташованого на поверхні коронавірусу. У Великобританії препарат продемонстрував ефективність 96,4% проти вихідного штаму вірусу, зазначили в компанії.
Компанія Novavax повідомила Європейський союз про те, що планує почати постачання своєї вакцини проти COVID-19 до кінця цього року.
Колишній міністр охорони здоров'я України Максим Степанов говорив, що у країну привезуть 15 млн доз препарату від Novavax. Перші партії мають привезти в липні.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.