"Ну добре ж?" Пропагандистка РФ Симоньян запропонувала "заморозити" війну в Україні і провести референдуми на "всіх спірних територіях"

Індонезія запропонувала чудовий план, зазначила Симоньян
Скріншот: smotrim.ru
Пропагандистка країни-агресора РФ Маргарита Симоньян 4 червня в ефірі "Вечера с Владимиром Соловьевым" на телеканалі "Россия 1" заговорила про референдуми на "спірних територіях", щоб припинити війну, яку торік у лютому проти України розпочала РФ.

3 червня "мирний план" на саміті з безпеки "Діалог Шангрі-Ла" у Сінгапурі запропонував міністр оборони Індонезії Прабово Субіанто. Він передбачає припинення бойових дій, створення демілітаризованої зони та миротворчої місії під егідою ООН, яка стежитиме за дотриманням режиму припинення вогню.

Субіанто також запропонував провести на "спірних територіях" референдум під контролем ООН, щоб "визначити волю жителів".

"От Індонезія запропонувала чудовий план. Я не просто підписуюся під цим планом, я сама говорила про це. Весь рік про це кажу, що як було б чудово зупинити кровопролиття просто зараз. Залишитися там, де всі стоять, заморозити і далі провести референдуми, як і запропонувала Індонезія. Референдуми на всіх спірних територіях. І куди люди хочуть, з ким вони хочуть залишитися, з тим ця територія і залишається... Ну добре ж?" – сказала Симоньян в ефірі пропагандистського телеканала "Россия 1".

Водночас вона не згадала про миротворців ООН та референдуми під егідою організації. Також Симоньян не уточнила, які території називає "спірними".

У МЗС України у відповідь на пропозицію глави міноборони Індонезії заявили, що "між Україною та РФ немає спірних територій, щоб там проводити референдуми".

"Здійснивши акт агресії, РФ окупувала Крим, частини Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей. Факт, зафіксований в офіційних документах ООН", – написав у Facebook речник українського МЗС Олег Ніколенко.

Він зазначив, що на окупованих територіях російська армія здійснює воєнні злочини, злочини проти людяності й геноцид.

"Росія має забратися з українських територій, а Україна – відновити свою територіальну цілісність у міжнародно визнаних кордонах. Альтернативних сценаріїв бути не може", – підсумував представник МЗС і запросив Індонезію приєднатися до української формули миру.

Цей план "схожий на російський, а не індонезійський", зазначив глава Міноборони України Олексій Резніков.

РФ уже проводила псевдореферендуми торік із 23-го до 27 вересня на тимчасово окупованих територіях Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей України про приєднання регіонів до Росії.

Україна і міжнародна спільнота заздалегідь заявили, що не визнають результатів цього незаконного голосування і воно не матиме жодної юридичної сили з погляду міжнародного права.

Контекст:

Президент України Володимир Зеленський заявив 30 вересня 2022 року, що Україна хоче досягти домовленості з РФ, але з нинішнім президентом країни-агресора Володимиром Путіним це неможливо. "Він не знає, що таке гідність і чесність. Тому ми готові до діалогу з Росією, але вже з іншим президентом", – сказав він. Зеленський ввів у дію рішення РНБО, в якому офіційно констатують "неможливість проведення переговорів із Путіним".

Україна у листопаді 2022 року презентувала свою формулу миру, яка містить 10 пунктів. Одним із головних положень є виведення російських військ з усієї території України в межах міжнародно визнаних кордонів.

У лютому 2023 року свій мирний план запропонував Китай, а також призначив спецпредставника щодо цього питання.

У травні про таємну миротворчу місію заявляв Ватикан. Папа римський Франциск підтвердив, що готовий допомогти Україні у переговорах щодо повернення з Росії викрадених дітей.

Зі ще одним мирним планом виступав президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва. Він закликав створити групу "нейтральних" країн спеціально для започаткування мирних переговорів між Росією та Україною. Раніше він заявляв, що Крим треба віддати Росії.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба 26 квітня заявив, що Київ готовий лише до тих переговорів, які не призведуть до заморожування конфлікту чи територіальних поступок.

Зеленський в інтерв'ю, опублікованому 11 травня, закликав не нав'язувати Україні форматів досягнення миру з Росією.