Нуланд повернеться в Держдеп – ЗМІ
Головні ролі в новій Раді національної безпеки й у Державному департаменті США при президенті Джо Байдені перейдуть до "ветеранів" адміністрації президента Барака Обами, пише американське видання Politico з посиланням на власні джерела.
За даними видання, офіційна представниця Держдепартаменту США у 2011–2013 роках, а потім помічниця державного секретаря у справах Європи та Євразії Вікторія Нуланд повертається в американське зовнішньополітичне відомство на посаду заступника держсекретаря з політичних питань.
Також повідомляють, що в Держдепартаменті дипломатку Венді Шерман призначать на посаду заступника держсекретаря Ентоні Блінкена. Шерман раніше працювала заступницею державного секретаря з політичних питань в адміністрації Обами і була провідним перемовником щодо угоди з Іраном.
У Раді національної безпеки колишнього чиновника Держдепартаменту Джона Файнера, за даними видання, призначать заступником радника з національної безпеки. Файнер, колишній журналіст, приєднався до команди Обами як науковий співробітник 2009 року й обіймав різні посади протягом усього президентського строку Обами, зокрема як спічрайтер тодішнього віцепрезидента Байдена з питань зовнішньої політики і старший радник тодішнього заступника радника з національної безпеки Блінкена.
Головна роль старшого директора з європейських справ у Раді національної безпеки США перейде до Аманди Слоут, наукової співробітниці Інституту Брукінгса, яка працювала помічницею секретаря у справах Південної Європи та Східного Середземномор'я в Держдепартаменті за Обами, повідомляють журналісти.
Ці позиції можуть оголосити вже цього тижня разом із ширшим списком ролей у сфері національної безпеки та зовнішньої політики.
Шерман, Нуланд, Файнер і Слоут поки не відповіли виданню на запити про коментар.
Загальне голосування на виборах президента США проводили 3 листопада 2020 року. Явка на цих виборах стала рекордною за 120 років – у них узяло участь майже 160 млн американців. 14 грудня колегія вибірників затвердила результати голосування: Байден здобув 306 голосів, а чинний президент Дональд Трамп – 232. Після голосування колегії вибірників Байден закликав американців до єдності і заявив про торжество демократії. Він розкритикував спроби Трампа оскаржити результати виборів.
Трамп відмовляється визнати поразку на виборах і намагається оскаржити результати голосування в судах різних штатів. Його особистий адвокат Рудольф Джуліані обіцяв, що команда юристів глави Білого дому й далі подаватиме позови.
Офіційно переможця виборів оголосять на спільному засіданні Конгресу 6 січня. Інавгурація нового президента США має відбутися 20 січня.
Байден уже оголосив кандидатів на посади керівників центральних органів виконавчої влади економіко-фінансового блоку в уряді.