Обама про Путіна: Бос на районі, тільки з ядерною зброєю і вето в Раді Безпеки ООН
Колишній президент США Барак Обама порівняв Володимира Путіна з тінейджером в Instagram, і зазначив, що той виявляв шовінізм і гомофобію, водночас наполягаючи, що зовнішні сили намагаються підірвати російські цінності.
17 листопада у США у продаж надійшли мемуари 44-го президента США Барака Обами під назвою "Земля обітована". Частину з них, пов'язану зі спогадами про президента РФ Володимира Путіна, оприлюднило видання VTimes.
Обама розповів, що вперше зустрівся з Путіним на дачі в Підмосков'ї, коли президентом Росії був Дмитро Медведєв.
"Із вибагливістю тінейджера в Instagram він організовував постійні фотосесії, створюючи майже сатиричний образ носія маскулінної енергії (Путін скаче на коні без сорочки, Путін грає в хокей), – водночас буденно виявляючи шовінізм і гомофобію та наполягаючи, що зовнішні сили намагаються підірвати російські цінності. Усе, що робив Путін, було спрямовано на формування стереотипу, що під його твердим, батьківським керівництвом Росія знову стала потужною і привабливою", – зазначив колишній президент США.
Він розповів, що на зустрічі Путін 45 хвилин перераховував усі випадки несправедливості, які Росії довелося терпіти від американців.
"На думку Путіна, американці зарозумілі, презирливі, не хочуть поводитися з Росією як із рівним партнером, постійно намагаються диктувати свої умови решті світу – через усе це, за його словами, важко дивитися на майбутні відносини між країнами з оптимізмом", – пояснив Обама.
Він сказав, що намагався відповісти на всі претензії Путіна, і в підсумку той висловив "відкритість" щодо перезавантаження російсько-американських відносин. Але нагадав, що ці рішення тепер ухвалює Медведєв.
"Я вважаю його дуже знайомим, на кшталт боса на районі, тільки з ядерною зброєю і вето в Раді Безпеки ООН", – так Обама охарактеризував Путіна.
Він порівняв російського президента з лідерами Демократичної партії США на початку XX століття: "Жорсткі, по-вуличному розумні, позбавлені сентиментів особистості, які знали, чого хочуть, ніколи не виходили за межі свого обмеженого досвіду і вважали заступництво, хабарі, шантаж, шахрайство і – час від часу – насильство законними інструментами своєї діяльності".
Обама був президентом США з 2008-го до 2016 року.
Путіна обрали на пост президента РФ 2000 року. Після двох строків, 2008 року, він перейшов на посаду глави уряду РФ, а президентом став Медведєв. 2012 року Путіна знову обрали главою держави, також він виграв президентські вибори 2018 року.