Один з основних ядерних об'єктів Північної Кореї може бути пошкодженим повінню – експерти
Північнокорейський ядерний науково-дослідний центр, розташований у місті Йонбені (провінція Пхенан-Пукто) може виявитися частково затопленим через сильну повінь річки Курьонг, повідомив сьогодні, 12 серпня сайт 38 North, що вивчає корейську Народно-Демократичну Республіку.
Через те, що насосні станції не впоралися із сильною повінню уздовж річки Курьонг, один з основних північнокорейських ядерних об'єктів – ядерний науково-дослідний центр у місті Йонбен провінції Пхенан-Пукто може бути пошкодженим. Про це 12 серпня повідомив дослідний сайт 38 North, який вивчає корейську Народно-Демократичну Республіку.
Такий висновок експерти сайта зробили на основі порівняльного аналізу знімків комерційного супутника від 6 серпня і 22 липня. Вони акцентували на різкому підвищенні рівня води в річці Курьонг, що протікає поруч із ядерним центром у Йонбені. За їхніми словами, вода досягла двох насосних станцій, які обслуговують реактори.
Дослідники підозрюють, що п'ятимегаватний реактор, який, імовірно, використовують для виробництва плутонію для ядерної зброї, мабуть, уже деякий час не працює, а експериментального легководного реактора ще не запустили.
Насосні станції є найвразливішим місцем для реакторів. Якби реактори працювали, а охолодити їх було неможливо через поломки насосів, їх потрібно було б вимкнути, заявили експерти.
Водночас дослідники повідомили, що аналіз знімків із 8-го до 11 серпня засвідчив, що вода відступила, і це дає змогу припустити, що основні об'єкти комплексу, такі як завод зі збагачення урану, було врятовано.
У КНДР розташовані 104 ядерні об'єкти, зокрема 40 основних. Серед них – 15 ядерних дослідних і наглядових об'єктів, вісім уранових рудників і п'ять атомних електростанцій, об'єкти зі збагачення урану і два полігони для випробувань.
Об'єкти зосереджено в Йонбені, Пхеньяні та Пхенсані в західних частинах країни, ядерні дослідницькі установки та електростанції переважно розташовані у східних регіонах.
З 2006 року Північна Корея провела шість випробувань ядерної зброї та десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції Євросоюз, Рада Безпеки ООН, США і низка країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали.
12 червня 2018 року президент США Дональд Трамп і лідер КНДР Кім Чен Ин підписали угоду в Сінгапурі. У документі зазначено, що США нададуть КНДР гарантії безпеки, Північна Корея підтвердила прихильність повній денуклеаризації Корейського півострова.
27–28 лютого 2019 року у в'єтнамському Ханої відбувся другий американсько-північнокорейський саміт. Президент США сказав, що постарається досягти з лідером КНДР домовленостей щодо денуклеаризації, а потім "перетворити Північну Корею на економічний центр". Сторони згоди не дійшли.
30 червня 2019 року Трамп і Кім Чен Ин зустрілися у Пханмунджомі – селищі в демілітаризованій зоні на кордоні КНДР і Південної Кореї. Сторони домовилися створити групу переговірників від двох країн, уповноважених займатися питаннями денуклеаризації.
З липня 2019 року КНДР відновила запуски ракет.
Трамп заявляв, що останні запуски ракет КНДР не порушують домовленостей, досягнутих між ним і Кім Чен Ином. Глава Пентагону Марк Еспер зазначив, що США не реагуватимуть різко на запуски ракет і мають намір "тримати двері відчиненими" для переговорів із Пхеньяном.