Одна із засновниць Black Lives Matter покинула свою посаду. ЗМІ пишуть, що вона вела розкішний спосіб життя і скуповувала нерухомість

Ган-Каллорс купила у США чотири елітні будинки
Фото: ЕРА

Одна із засновниць руху Black Lives Matter (BLM), 37-річна Патрісс Ган-Каллорс іде з посади виконавчого директора цієї організації. Про це BLM повідомив у Twitter 28 травня.

"Після майже восьми років ми прощаємося з останньою з наших засновників, Патрісс Ган-Каллорс, яка щиро служила BLM. Ми дякуємо за вплив Патрісс на BLM", – ідеться в повідомленні.

За інформацією New York Post, Ган-Каллорс пішла з посади на тлі історії з нерухомістю і скандалу через марнотратний спосіб життя. Газета написала про придбання у США чотирьох елітних будинків за $3,2 млн.

Ган-Каллорс сказала, що ця інформація є "атакою правих, які намагалися дискредитувати її". Співзасновниця BLM зазначила, що покидає посаду, щоб продавати книги й виступати на телебаченні.

У квітні New York Post писала про придбання будинку за $1,4 млн неподалік від Малібу. У штаті Джорджія вона придбала ранчо, на території якого є аеродром, ангар для літаків, будинок із трьома спальнями і критий басейн. Його вартість оцінюють у $415 тис.

За відомостями видання, Ган-Карлос придивлялася до власності на Багамських островах, на престижному курорті Олбані. Там мають будинки американський співак Джастін Тімберлейк і гольфіст Тайгер Вудс. Нерухомість на курорті оцінюють у $5–20 млн.

Контекст:

Фонд BLM повідомляв про отримання торік понад $90 млн після вбивства афроамериканця Джорджа Флойда. Минулий рік фонд закінчив із балансом понад $60 млн, витративши майже чверть активів на операційні витрати, гранти організаціям, які очолюють афроамериканці, та інші благодійні пожертвування, зазначила New York Post.

Критики фонду стверджують, що більша частина цих грошей мала піти сім'ям жертв жорстокості поліцейських. На це Ган-Каллорс і фонд заявили, що підтримують сім'ї, не роблячи публічних заяв і не розкриваючи витрачених сум.

Рух Black Lives Matter започаткували 2013 року у відповідь на виправдувальний вирок у США для патрульного – добровольця "сусідського дозору", який застрелив 17-річного афроамериканця Трейвона Мартіна. Рух здобув ширше визнання 2014 року після протестів через смерть Майкла Брауна (18-річного афроамериканця застрелив поліцейський) і Еріка Гарнера (афроамериканець, якого вбила поліція під час затримання за підозрою в незаконній поштучній торгівлі цигарками).

2020 року прибічники руху Black Lives Matter брали активну участь у протестах через смерть Флойда.