ООН звинуватила Росію в порушенні міжнародних зобов'язань через вирок учаснику громади "Свідків Єгови"
Верховний комісар ООН із прав людини Мішель Бачелет заявила, що вирок у шість років ув'язнення члену релігійної громади Денису Крістенсену створює небезпечний прецедент і криміналізує право на свободу релігії у РФ.
В ООН глибоко стурбовані рішенням російського суду, який за обвинуваченням в "екстремізмі" засудив до шести років колонії члена релігійної громади "Свідки Єгови" Дениса Крістенсена. Про це 7 лютого, заявила верховний комісар ООН із прав людини Мішель Бачелет, повідомляє офіційний сайт ООН.
Крістенсена заарештували у травні 2017 року, за місяць після визнання Верховним судом Росії "Свідків Єгови" "екстремістською організацією". Незважаючи на рішення суду, член релігійної громади продовжив представляти Свідків Єгови в Орлі, за що його й було засуджено. Кримінальні справи порушено стосовно ще ста Свідків Єгови у РФ, 18 із яких затримані і чекають суду, а інші перебувають під домашнім арештом або на підписці про невиїзд.
"Суворий вирок Крістенсену створює небезпечний прецедент і криміналізує право на свободу релігії чи віросповідання "Свідків Єгови" в Росії", – заявила Бачелет.
В ООН РФ нагадали про зобов'язання в межах пакту про цивільні і політичні права.
"Ми закликаємо уряд Росії переглянути федеральний закон про боротьбу з екстремізмом і уточнити розпливчате формулювання "екстремістської діяльності", щоб під це визначення підпадали лише випадки з елементами насильства або вияву ненависті", – підкреслили в управлінні з прав людини.
В ООН також закликали російську владу зняти обвинувачення з людей, затриманих через їхні релігійні переконання або реалізацію прав на свободу думки, мирних зібрань та асоціацій.
У Росії 20 квітня 2017 року за позовом міністерства юстиції РФ ухвалили рішення про заборону "Свідків Єгови". Сторона обвинувачення вказувала на поширення регіональними представниками "Свідків Єгови" екстремістської літератури і пропаганду заборони на переливання крові.
Верховний суд ухвалив ліквідувати управлінський центр "Свідків Єгови" в Росії та 395 місцевих організацій. Майно організації конфіскували на користь держави.
17 липня Апеляційна колегія Верховного суду РФ визнала законним рішення про заборону "Свідків Єгови".
На сайті "Свідків Єгови" ще у вересні 2016 року повідомляли, що екстремістську літературу їм підкидають російські силовики. Як докази публікували записи з камер відеоспостереження.
За даними російського представництва забороненої організації, релігію "Свідків Єгови" активно сповідують у країні 175 тис. осіб.
У ЄС засудили рішення про заборону "Свідків Єгови" в Росії.
У 2018 році відбулися масові обшуки і затримання "Свідків Єгови" в анексованому Криму.