Опозиціонера Яшина у РФ посадили на вісім із половиною років за стрим про звірства росіян у Бучі
Міщанський районний суд Москви 9 грудня засудив російського опозиційного політика Іллю Яшина до восьми з половиною років колонії загального режиму у справі про поширення нібито "фейків" про російських військових, повідомляє "Новая газета Европа".
Яшина затримали 27 червня в Москві під час прогулянки в парку, після цього його відправили у СІЗО. Кримінальну справу проти опозиціонера порушили 12 липня. Сторона обвинувачення вимагала засудити Яшина до дев'яти років колонії.
Приводом для кримінальної справи став стрим Яшина в соцмережах, де він розповідав про вбивства, скоєні російськими окупантами в Бучі Київської області, озвучивши позиції обох сторін. Однак, на думку російських слідчих, політику "було відомо", що використані ним фотографії й відеоматеріали з Бучі є "провокацією" і були нібито "сфабриковані", тому Яшин начебто навмисне поширював "фейки".
Коментуючи строк ув'язнення, Яшин у Telegram заявив, що автори вироку "надто оптимістично" оцінюють перспективи президента РФ Володимира Путіна.
"Немає приводу для смутку, тому що ми з вами виграли цей суд, друзі. Процес задумували як викриття "ворога народу" в моїй особі, але він перетворився на антивоєнну трибуну. Ми говорили правду про воєнні злочини й закликали зупинити кровопролиття. Цим істеричним вироком влада хоче залякати нас усіх, але фактично лише показує свою слабкість. Зміни не за горами", – підсумував опозиціонер.
Контекст:
У Росії переслідують громадян за критику нападу РФ на Україну, а від ЗМІ, погрожуючи блокуванням, вимагають називати війну, яку розв'язала Росію, "спеціальною воєнною операцією" й використовувати лише офіційні російські джерела під час її висвітлення.
4 березня Держдума Росії ухвалила поправки до Кримінального кодексу, які посилюють відповідальність за поширення "фейків" про дії збройних сил РФ. Відповідно до ухвалених поправок, публічне поширення "свідомо неправдивої" інформації про використання збройних сил РФ карають штрафом у розмірі від 700 тис. до 1,5 млн руб. (170–365 тис. грн) або позбавленням волі на строк до трьох років. Якщо закон порушили з використанням службового становища або за мотивами політичної чи ідеологічної ненависті, строк позбавлення волі може становити до 10 років, а якщо це спричинило тяжкі наслідки – до 15 років.