Оприлюднено деталі сьомого пакету санкцій ЄС. Обмеження вводять проти Собяніна, Безрукова, Машкова та колаборантів із Херсона і Маріуполя
21 липня в Офіційному журналі ЄС оприлюднили сьомий пакет санкцій Євросоюзу проти Росії за повномасштабне вторгнення в Україну.
У документі зазначено, що персональні обмеження торкнуться приблизно 50 фізосіб і низки юридичних осіб.
Серед фізосіб опинилися заступник прем'єр-міністр РФ Андрій Білоусов, глава "Ростеха" Сергій Чемезов, мер Москви Сергій Собянін, актори Володимир Машков і Сергій Безруков, голова клубу байкерів "Нічні вовки" Олександр Залдостанов (Хірург), депутат Держдуми Адам Делімханов, якого вважають двоюрідним братом глави Чечні Рамзана Кадирова, а також українські колаборанти – псевдомери Маріуполя і Херсона Костянтин Іващенко та Олександр Кобець.
У списку юридичних осіб – найбільший російський банк "Сбербанк", всеросійський рух "Юнармія", фонд "Русский мир".
Високий представник ЄС із питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель назвав цей санкційний пакет пакетом із "забезпечення та вирівнювання", інформує пресслужба Ради Євросоюзу.
"Ми фактично забороняємо найбільший експорт Росії після енергоносіїв – російське золото. Ми також продовжуємо винятки для операцій із продажу сільськогосподарської продукції та передання нафти у треті країни. Тому що ЄС робить свій внесок у те, щоб ми могли подолати глобальну продовольчу кризу, яка насувається. Справа за Росією – припинити бомбардувати українські поля й елеватори та блокувати чорноморські порти", – сказав Боррель.
Він уточнив, що ембарго на золото передбачає заборону ювелірних виробів із Росії.
"Пакет заходів також розширює список контрольованих товарів, які можуть сприяти військовому і технологічному вдосконаленню Росії або розвитку її сектору оборони та безпеки, тим самим посилюючи контроль над експортом товарів подвійного призначення і передових технологій. Окрім того, нові заходи поширюють наявну заборону на доступ у порти на портові шлюзи, щоб уникнути обходження санкцій і розширюють сферу дії заборони на приймання банківських вкладів, включно з депозитами від юридичних осіб, організацій або органів, створених у третіх країнах, які є в мажоритарній власності російських громадян або фізичних осіб, котрі проживають у Росії", – повідомили у Раді ЄС.
Контекст:
Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке розпочалося 24 лютого, ЄС ввів проти РФ шість пакетів санкцій, зокрема персональні санкції проти бізнесменів, членів сімей олігархів та кремлівських чиновників, поетапну відмову від російської нафти, від'єднання від системи SWIFT деяких російських банків.
Обмеження торкнулися майже 1200 фізичних та 98 юридичних осіб, а також значної кількості секторів російської економіки. Ефективність санкцій підвищується завдяки тому, що ще понад 40 країн вжили таких самих або аналогічних заходів.
Сьомий пакет санкцій Рада ЄС затвердила 21 липня. Він, зокрема, продовжує чинні санкції ЄС на шість місяців – до наступного перегляду наприкінці січня 2023 року.