Оприлюднено проєкт нової резолюції про імпічмент Трампа. У ньому одна стаття обвинувачення
8 січня Демократична партія США розповсюдила новий проєкт резолюції про імпічмент президента США Дональда Трампа, документ з однією статтею обвинувачення оприлюднив телеканал CNN.
Автори резолюції обвинувачують Трампа в підбурюванні до масових заворушень.
Чинний глава Білого дому "наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи, перешкоджав мирному переданню влади", ідеться в документі.
Трамп зрадив свою довіру на посту президента, пишуть автори документа.
"Президент Трамп продемонстрував, що якщо йому буде дозволено залишитися при владі, він і надалі становитиме загрозу національній безпеці, демократії та конституції і діятиме абсолютно несумісним із самоврядуванням і верховенством права способом. Отже, президент Трамп заслуговує імпічменту і судового розгляду, відсторонення від посади і дискваліфікації, щоб займати і користуватися будь-якими почестями, довірою або привілеями у Сполучених Штатах", – указано в резолюції.
CNN зазначає, що цей проєкт резолюції демократи презентують у Палаті представників Конгресу США 11 січня.
Про підготування документів для початку процедури імпічменту Трампу в Конгресі заявили 7 січня.
За день до цього республіканець Трамп, виступаючи перед своїми соратниками, закликав їх іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів президента США демократа Джо Байдена. У підсумку учасники мітингу взяли штурмом Капітолій, під час заворушень загинуло четверо людей, а у Вашингтоні оголосили надзвичайний стан.
Після того як будівлю зачистили правоохоронці, Конгрес усе ж оголосив Байдена переможцем виборів. Він має скласти присягу 20 січня.
Якщо Палата представників зуміє запустити процес імпічменту, то це буде вже друга спроба відсторонення Трампа від влади. Вперше процедуру імпічменту запустили у вересні 2019 року. Її причиною став скандал, який почався після публікацій The Washington Post і The New York Times про можливий тиск глави Білого дому на президента України Володимира Зеленського під час телефонної розмови 25 липня.
У тій розмові Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію".
У підсумку нижня палата Конгресу – Палата представників – оголосила йому імпічмент, а верхня – Сенат – відхилила обидві статті обвинувачення.
Трамп став третім лідером в історії США, щодо якого запустили процедуру імпічменту. До нього розгляд вели щодо Ендрю Джонсона і Білла Клінтона.