Орбан після візитів до Києва й Москви зрозумів, що позиції України та РФ "дуже далекі одна від одної"

Орбан приїхав на зустріч із Путіним після переговорів із Зеленським у Києві
Фото: kremlin.ru

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан розповів 5 липня на спільній із російським нелегітимним президентом Володимиром Путіним пресконференції, що після поїздок до Києва й Москви зрозумів, що позиції сторін стосовно розв'язаної країною-агресором РФ проти України війни "дуже далекі". Орбана цитує сайт Кремля.

Угорський прем'єр зазначив, що обговорював із Путіним "способи досягнення миру".

"Хотів дізнатися, який шлях найкоротший до закінчення війни. Я хотів почути і почув думку… щодо трьох важливих питань: що він думає про наявні на цей момент мирні ініціативи, що він думає також про припинення вогню й мирні переговори, у якій послідовності їх можна провести, і третє, що мене цікавило, – це бачення Європи після війни", – наголосив Орбан.

За його словами, "практично не стало країн, які б могли мати контакт" і з Україною, і з країною-окупантом РФ.

"Угорщина – якраз одна з дуже небагатьох таких країн. Саме тому на тижні я був у Києві, і саме тому зараз я перебуваю в Москві, – заявив Орбан. – Я з досвіду зрозумів, що позиції дуже далекі одна від одної. Потрібно зробити дуже багато кроків для того, щоб наблизитися до завершення війни".

Контекст:

Орбан 5 липня приїхав у Москву після візиту до Києва 2 липня, під час якого запропонував президенту України Володимирові Зеленському "припинення вогню" у війні проти країни-агресора РФ. За словами Орбана, ця пропозиція Зеленському "не дуже сподобалася".

В Офісі президента України, коментуючи слова Орбана, наголосили, що припинення вогню "не може сприйматися відірвано" від інших аспектів урегулювання. Україна "справді хоче миру", і для цього є інструмент – саміт миру, додали в ОП.

Путін заявив, що Орбан прибув до Москви, зокрема, як голова Ради ЄС, повідомляє російське пропагандистське агентство ТАСС. Президент Європейської ради Шарль Мішель наголошував, що Угорщина, попри тимчасове головування у Раді Євросоюзу, не має мандата на взаємодію з Росією від імені ЄС.