Організація із заборони хімічної зброї не стала голосувати за російсько-іранський проект рішення щодо Думи
У російській делегації назвали позачергове засідання виконавчої ради ОЗХЗ "струшуванням повітря" через небажання ухвалити резолюцію РФ та Ірану про умови допуску експертів на місце хіматаки в Думі.
Виконавча рада Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) 16 квітня не стала голосувати за російсько-іранський проект рішення про розслідування ймовірної хімічної атаки в сирійській Думі і закрила засідання. Про це агентству "РИА Новости" заявив постпред Росії при організації Олександр Шульгін.
Він назвав проект рішення "збалансованим документом", який викликав "у наших західних партнерів паніку".
Як сказав Шульгін, у документі містився заклик до всіх сторін гарантувати безпеку для роботи експертів під час їхнього перебування в Думі.
На його думку, засідання ради ОЗХЗ обернулося на "струшування повітря".
У Гаазі 16 квітня в закритому режимі пройшло позачергове засідання ради ОЗХЗ через ситуацію в Сирії.
До Організації із заборони хімічної зброї входить 190 держав. Рада є виконавчим органом ОЗХЗ і складається із 41 учасника.
У ніч на 14 квітня США, Великобританія і Франція завдали ударів по трьох об'єктах у Сирії. Спецоперація стала відповіддю на ймовірне застосування хімічної зброї в місті Дума у Східній Гуті 7 квітня.
Всесвітня організація охорони здоров'я повідомляла 11 квітня, що жертвами хіматаки стало 43 людини. За даними волонтерської організації "Білі шоломи", у Думі загинуло 100 людей.
Західні країни звинувачують у хіматаці сирійський уряд. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров стверджував, що російські фахівці не виявили в Думі доказів застосування хімічної зброї.