Отруєння Скрипаля. Лавров заявив, що Захід підтримує Великобританію з почуття "хибно потрактованої солідарності"
Москва сподівається на допомогу Токіо в контактах із Лондоном щодо розслідування отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля, заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров за підсумками переговорів із японським колегою Таро Коно.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Захід підтримує Великобританію у справі про отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля з почуття "хибно потрактованої солідарності". Про це російський міністр сказав 21 березня за підсумками переговорів із японським колегою Таро Коно, повідомляє ТАСС.
За словами Лаврова, "усі чудово розуміють, але з почуття хибно потрактованої солідарності змушені видавлювати із себе якісь слова, які можна хоч якось інтерпретувати на підтримку позиції Лондона".
Глава МЗС Росії також повідомив, що відбувається "гарячкове метання по всьому світу, вмовляння партнерів солідаризуватися з Британією у цьому питанні без надання якихось фактів".
Лавров заявив, що Москва сподівається на допомогу Токіо у контактах із Лондоном, щоб прояснити місце перебування Скрипаля і його дочки, а також питання, пов'язані з розслідуванням. За словами глави МЗС РФ, його відомство висловило сподівання, що "наші японські друзі у подальших контактах із Великобританією постараються з'ясувати як мінімум два факти: де перебувають пан Скрипаль і його дочка і чому розслідування займе ще місяці, а вердикт британський уряд уже виніс".
4 березня 66-річного колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його 33-річну доньку Юлію госпіталізували в британському Солсбері із симптомами отруєння. До лікарні потрапив також поліцейський Нік Бейлі, який першим відвідав будинок Скрипаля. Усі троє досі перебувають у важкому стані.
Слідство з'ясувало, що під час замаху використовували розроблений у Росії нервово-паралітичний агент "Новачок". Про це у британському парламенті заявила прем'єр-міністр Тереза Мей. Вона вимагала від Кремля пояснити подію до вечора 13 березня, інакше Лондон буде вважати інцидент незаконним застосуванням сили Росією проти Великобританії. Позицію Великобританії підтримала влада Франції, США, Німеччини й Австралії.
Москва відмовилася пояснювати інцидент і висунула вимогу надати їй зразки речовини, якою отруїли Скрипалів. Нанаступного дня Великобританія вислала 23 російських дипломатів і припинила двосторонні контакти з Росією.
За словами міністра закордонних справ Великобританії Бориса Джонсона, "дуже ймовірно", що наказ про застосування нервово-паралітичного агента в Солсбері віддав особисто президент РФ Володимир Путін. У Кремлі назвали цю заяву "приголомшливим і непрощенним" порушенням дипломатичного етикету.
17 березня Росія оголосила персонами нон ґрата 23 британських дипломатів. У міністерстві закордонних справ Великобританії заявили, що чекали відповіді від Росії, але зазначили, що інцидент із отруєнням Скрипаля і його дочки "не має альтернативного пояснення, окрім провини російської держави".
21 березня МЗС Росії організує зустріч для всіх акредитованих у РФ послів іноземних держав, яку буде присвячено питанню звинувачень Великобританії на адресу Москви у справі про отруєння Скрипаля, повідомляло РБК.