Палата представників США підтримала законопроєкт про виділення $40 млрд допомоги Україні
За акт "Закон про додаткові асигнування України, 2022" проголосувало 368 парламентаріїв, проти – 57.
Тепер законопроєкт має схвалити Сенат США, потім його передадуть на підпис президентові Джо Байдену. Як повідомляє CNN, лідер більшості в Сенаті Чак Шумер (Демократична партія) заявив 10 травня, що Сенат "вживе швидких заходів", щоб підтримати документ і передати його на підпис главі Білого дому.
Канал зазначає, що законопроєкт охоплює збільшення фінансування повноважень президента з $5 млрд, на які спочатку надавала запит адміністрація Байдена, до $11 млрд. Фінансування повноважень президента зі скорочення витрат дає адміністрації змогу відправляти військову техніку і зброю із запасів США, додав CNN.
Законопроєкт також передбачає фінансування Ініціативи сприяння безпеці України в розмірі $6 млрд, що є ще одним способом, яким адміністрація Байдена надає Україні військову допомогу, зазначив канал. Ініціатива дозволяє адміністрації Байдена купувати зброю в підрядників, а потім постачати її Україні.
$9 млрд буде виділено на поповнення запасів американського озброєння, яке відправили до України.
Також законопроєкт охоплює виділення $900 млн на потреби біженців з України. $54 млн із них буде спрямовано на громадську охорону здоров'я та медичну підтримку українських біженців.
Спочатку адміністрація Байдена вимагала пакету допомоги в розмірі $33 млрд, але під час підготовки документа в Конгресі його збільшили до майже $40 млрд.
Контекст:
Після повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україну країни Заходу збільшили постачання українським військовим летального озброєння та іншої оборонної продукції. Загалом упродовж двох місяців повномасштабного вторгнення РФ Київ отримав на зміцнення обороноздатності України понад $5 млрд, повідомив голова Пентагону Ллойд Остін 26 квітня. За словами Остіна, у цю суму входить допомога від США в розмірі $3,7 млрд.
9 березня Палата представників Конгресу США проголосувала за те, щоб терміново виділити Україні допомогу в розмірі $13,6 млрд. Із цієї суми $4 млрд розподілено між Україною та країнами Центральної Європи для допомоги 2 млн українцям, які покинули країну через воєнні дії, $6,7 млрд спрямовано на введення американських військ і техніки в регіон та на перекидання американського військового обладнання Україні й союзникам США.
28 квітня адміністрація Байдена та віцепрезидентки Камали Гарріс попросила в Конгресу додаткове фінансування на надання Україні гуманітарної, економічної допомоги та допомоги у сфері безпеки в розмірі $33 млрд. У межах військової допомоги Україні хочуть надати більше артилерії, броньованих машин, протитанкових систем, зазначив Байден.
9 травня Байден закликав Конгрес прискорити схвалення пакету допомоги для України. "Я закликаю Конгрес негайно ухвалити законопроєкт про додаткове фінансування України та передати його мені на стіл у найближчі кілька днів", – сказав він.