Палата представників США ухвалила законопроєкт про заборону TikTok
Палата представників Конгресу США 13 березня підтримала законопроєкт, який пропонує заборонити застосунок TikTok на території країни, якщо соцмережа не розірве контактів зі своєю китайською компанією-власником ByteDance. Про це пише The Hill.
Рішення підтримало 352 члени Палати представників, 65 – проти. Далі законопроєкт ще мають схвалити американські сенатори, а потім – підписати президент Джо Байден.
У разі ухвалення законопроєкту TikTok матиме приблизно п'ять місяців, щоб відокремитися від ByteDance. В іншому разі магазини застосунків у США припинять розміщувати його на своїх платформах.
Під час голосування республіканці в Палаті представників застосували спеціальне правило, яке вимагало більшості у дві третини голосів замість простої більшості, необхідної для переважної кількості законопроєктів Палати представників, – для прискорення процесу.
Необхідність закону в Палаті представників пояснюють тим, що TikTok начебто загрожує національній безпеці США. На думку законодавців, Китай може використовувати компанію ByteDance, щоб одержувати інформацію про американських користувачів застосунку. Сам TikTok ці звинувачення відкидає.
Президент Джо Байден заявив, що підпише закон, якщо він потрапить йому на стіл.
Контекст:
TikTok – китайський застосунок для створення й поширення відео й онлайн-трансляцій. Сервіс запустила у вересні 2016 року китайська компанія ByteDance.
Під час свого президентства Дональд Трамп у 2020 році активно виступав за заборону доступу користувачів зі США до TikTok. Зокрема, він вимагав продати застосунок американській компанії. Однак після невдалих спроб заборонити застосунок він змінив позицію і тепер проти такого рішення, адже це буде на користь соцмережі Facebook, яку Трамп вважає "ворогом народу разом зі ЗМІ", пише The Hill.
Водночас 15 грудня 2022 року Сенат США одностайно проголосував за законопроєкт, який забороняє використовувати TikTok на пристроях, що належать федеральним працівникам. 28 грудня проєкт підтримала Палата представників. Аналогічну заборону також ухвалила влада 27 американських штатів, пише Business Insider.