Пандемія є нагадуванням, що здоров'я та економіка нероздільні – глава ВООЗ

Гебреєсус: Ми всі маємо навчитися контролювати цей вірус
Фото: ЕРА

Під час пандемії COVID-19 вибір між життям і засобами до існування – помилковий, вважає гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус.

Пандемія коронавірусної інфекції довела, що економіка залежить від здоров'я людини. Про це 21 серпня заявив журналістам гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Адханом Гебреєсус, якого цитує сайт ВООЗ.

"Обмеження – це не довгострокове рішення для будь-якої країни. Нам не потрібно вибирати між життям і засобами до існування або між здоров'ям та економікою. Це помилковий вибір. Навпаки, пандемія є нагадуванням про те, що здоров'я та економіка нероздільні", – сказав він.

Глава ВООЗ підкреслив, що організація "прагне працювати з усіма країнами, щоб перейти на новий етап безпечного відкриття їхніх економіки, суспільства, шкіл і підприємств".

Гебреєсус зазначив, що пандемія не завершиться сама собою після появи вакцини від COVID-19.

"Ми всі маємо навчитися контролювати цей вірус і керувати ним, використовуючи інструменти, які у нас є зараз, та вносити корективи в наше повсякденне життя, необхідні для безпеки своєї та одне одного", – пояснив він.

Наприкінці січня компанія Moody's Analytics прогнозувала, що епідемія коронавірусної інфекції може стати "чорним лебедем" для світової економіки і завдати більшої шкоди, ніж фінансова криза 2008–2009 років.

Спалах COVID-19 виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Спеціальних ліків від COVID-19 поки не існує, проводять тільки симптоматичне лікування. У ВООЗ зазначали, що низка лікарських засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшенню симптомів COVID-19, але поки немає підтверджень, що якийсь препарат допомагає запобігти або лікувати це захворювання.

У ВООЗ вважають, що коронавірус становитиме серйозну загрозу, поки не винайдуть вакцини. На думку глави Європейського агентства лікарських засобів Марко Кавалері, в кращому разі вакцина буде готова наступного року.

За інформацією Гебреєсуса, всього у світі розробляють понад 200 потенційних вакцин проти COVID-19.