Парламент Британії відкинув усі вісім варіантів Brexit

Голосування в палаті громад відбулося 27 березня
Фото: ЕРА

Палата громад Великобританії відкинула всі вісім варіантів угоди з Євросоюзом щодо Brexit, наступне голосування призначено на 1 квітня.

Палата громад парламенту Британії 27 березня відкинула всі вісім поданих на обговорення варіантів дій щодо Brexit. Про це повідомляє ВВС.

Варіанти, які запропонували самі ж депутати британського парламенту, охоплювали плани від швидкого розриву з Євросоюзом до скасування Brexit, однак жоден із них не здобув більшості голосів.

Найбільше голосів зібрали пропозиції про те, щоб винести будь-яку угоду з ЄС на референдум (268 голосів), про митний союз із Євросоюзом (264 голоси) і пропозиція Лейбористської партії про митний союз і тісну співпрацю з ЄС на інших напрямах (237 голосів).

Усього в Палаті громад 650 депутатів, для ухвалення рішень потрібна проста більшість.

Наступного разу депутати подадуть ці питання на голосування 1 квітня.

Рішення про вихід із ЄС Британія ухвалила під час референдуму в червні 2016 року. Тоді 51,9% британців проголосували за вихід зі спільноти.

У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія узгодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. 25 листопада 2018 року на саміті Євросоюзу схвалили угоду щодо Brexit. Дату призначили на 29 березня 2019 року, але документа так і не ратифікували, оскільки в січні британський парламент не підтримав урядового проекту угоди щодо Brexit. У березні Палата громад повторно не схвалила проекту угоди.

13 березня Палата громад проголосувала проти виходу з Євросоюзу без угоди, відмовившись від схеми, коли обидві сторони вирішують спірні питання в міру їх виникнення.

20 березня прем'єр-міністр Тереза Мей надіслала в ЄС прохання про відтермінування Brexit до 30 червня. Брюссель погодився надати відстрочення тільки до 22 травня, якщо британський парламент підтримає угоду. В іншому разі нададуть відтермінування до 12 квітня.

Мей 27 березня на зборах консерваторів заявила, що готова піти з посади, якщо британський парламент із третього разу підтримає її угоду щодо виходу країни з Євросоюзу.