Парламент Грузії схвалив законопроєкт, який обмежує права ЛГБТ-спільноти
17 вересня парламент Грузії ухвалив в остаточному, третьому читанні законопроєкт "Про сімейні цінності й захист неповнолітніх", який обмежує права ЛГБТ у країні. Законопроєкт підтримало 84 депутати. Про це йдеться у Facebook на сторінці грузинського парламенту.
Сайт парламенту за кордоном заблокований, але місцеві ЗМІ, зокрема "Новости-Грузия", наводять подробиці законопроєкту. За їхньою інформацією, опозиція, яка бойкотує роботу парламенту, у голосуванні участі не брала.
Щодо ухваленого документа, то запропоновані керівною партією "Грузинська мрія" поправки забороняють одностатеві союзи, зміну статі й "ЛГБТ-пропаганду".
Окрім цього, у школах хочуть заборонити надання інформації, котру можна інтерпретувати як "пропаганду належності до протилежної статі, одностатевих стосунків або інцесту".
Документ також забороняє проведення зборів, котрі можна витлумачити як ЛГБТ-пропаганду.
Медіа, рекламодавцям і кінотеатрам доведеться редагувати контент з урахуванням вимог закону.
Видання зазначило, що міжнародні організації висловили стурбованість тим, що в наявному вигляді ці законодавчі зміни сприятимуть дискримінації.
Очікують, що президентка Грузії Саломе Зурабішвілі ветує закон, проте керівна партія "Грузинська мрія" має досить голосів, щоб подолати вето, пише видання Publika.
Контекст:
У червні спікер парламенту і представник "Грузинської мрії" Шалва Папуашвілі заявив, що окремо у Грузії хочуть змінити конституцію, посиливши норми, пов'язані зі шлюбом, усиновленням, зміною статі й ЛГБТ, а ще – скасувати "ігнорування біологічної статі" у трудових відносинах, заборонити хірургічні операції й інші медичні дії для зміни статі людини, а в ЗМІ й кінопрокаті – прибрати показ сцен інтимного характеру ЛГБТ-персон.
Грузинські ЗМІ зазначили, що "боротьба з ЛГБТ" – частина передвиборчої програми "Грузинської мрії", яка оголосила себе "борцями за традиційні цінності".