Перед падінням у море в російського винищувача Су-30СМ у Сирії різко впала потужність двигуна
Льотчики винищувача Су-30СМ, що впав у Середземне море, могли катапультуватися, проте спробували повернути літак на базу, повідомив "Коммерсантъ" із посиланням на джерело.
Перед падінням російського винищувача Су-30СМ у море біля сирійської авіабази Хмеймім екіпаж літака зафіксував різке падіння тяги одного з двигунів. Про це пише 4 травня "Коммерсантъ" із посиланням на джерело в міноборони РФ.
Су-30СМ мав здійснити плановий обліт акваторії Середземного моря. На його борту був повний боєкомплект, а на технічний стан літака у фахівців не було жодних нарікань. Командиром екіпажу був гвардії майор Альберт Давидян.
Джерело видання зазначило, що причина падіння тяги поки невідома, а точні причини авіакатастрофи можна буде встановити тільки після підйому бортових самописців. За словами експертів, льотчики могли катапультуватися, але замість цього спробували вирівняти літак і повернутися на базу. Під час розвороту літак почав завалюватися на ліве крило і незабаром упав у море.
Співрозмовник з авіапрому розповів "Коммерсанту", що для розслідування катастрофи створять спеціальну міжвідомчу комісію, до якої увійдуть представники корпорації-виробника, служби безпеки польотів авіації і штабу військово-космічних сил. Для пошуку чорних ящиків залучать звичайних водолазів, оскільки глибина моря в місці падіння винищувача не перевищує 20 м. Уламки літака спочатку зберуть на базі в Тартусі, а потім доправлять у Росію, на аеродром Чкаловський.
3 травня біля узбережжя Сирії розбився російський винищувач Су-30СМ, обидва пілоти загинули. За попередньою версією міноборони РФ, у двигун під час зльоту потрапив птах.
Воєнний конфлікт у Сирії триває з 2011 року. У бойових діях беруть участь урядові війська, опозиціонери, радикальні ісламісти, курди і бойовики "Ісламської держави".
У вересні 2015 року до конфлікту приєдналася Росія. У березні 2016 року президент РФ Володимир Путін наказав почати виведення основних російських сил із країни, однак авіаційне угруповання РФ продовжувало завдавати ударів по позиціях сил, які протистоять президенту Сирії Башару Асаду.
11 грудня 2017 року Путін знову наказав почати виведення російських військ із Сирії в пункти постійної дислокації на території РФ. 22 грудня міністр оборони РФ Сергій Шойгу доповів йому, що наказ про виведення угруповання російських військ із Сирії виконано.
За словами міністра, у Сирії залишилося три батальйони військової поліції, центр примирення сторін, пункт матеріально-технічного забезпечення ВМФ Росії в Тартусі та авіаційна група на базі Хмеймім.