Передання Ісаакіївського собору РПЦ слід було обговорити з петербуржцями – колишній керівник адміністрації президента РФ
Влада Санкт-Петербурга мала порадитися з мешканцями міста перед ухваленням рішення про передання державного музею-пам'ятника "Ісаакіївський собор" Російській православній церкві (РПЦ).
Таку думку під час медіафоруму Загальноросійського народного фронту "Правда и справедливость" у Санкт-Петербурзі висловив спецпредставник із питань екології та транспорту Росії, колишній керівник адміністрації президента Сергій Іванов, пише "Московский комсомолец".
"Те, що не радилися з мешканцями, – я вважаю, що це неправильно, ось і вся моя позиція", – сказав він.
25 січня активісти подали до суду позов про незаконність передання Ісаакіївського собору РПЦ. На їхню думку, передання собору є незаконним та порушує право мешканців країни "на доступ і збереження об'єкта культурної спадщини федерального значення". 27 січня суд відмовився прийняти позов активістів.
Ісаакіївський собор із 1948 року функціонує як музей "Ісаакіївський собор". У травні 2016 року митрополит Варсонофій звернувся до прем'єр-міністра РФ Дмитра Медведєва з проханням про передання Ісаакіївського собору РПЦ. 10 січня 2017 року губернатор Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко заявив, що питання про передання собору в користування РПЦ вирішено, але будівля збереже музейно-просвітницьку функцію.
Собор передадуть у безоплатне користування Московському патріархату РПЦ на 49 років. Передання мало завершитись у березні 2019 року. Наразі музей самостійно фінансує утримання та реставрацію будівлі. Джерела фінансування собору після його передання РПЦ не визначені.
У Санкт-Петербурзі новина про передання собору викликала протести. 11 січня активісти руху "Весна" вивісили на колонаді собору банер зі словами "Не РПЦ". 13 січня біля собору, а потім у сквері навпроти зібрався натовп протестувальників проти передання храму.
29 березня співробітники Ісаакіївського собору звернулися з проханням до президента Росії Володимира Путіна призупинити дію закону про передання собору у відання Російської православної церкви.