Переважна більшість республіканців підтримує Україну – Кірбі на тлі відставки Маккарті

Палата представників проголосувала за відставку Маккарті з посади спікера
Фото: EPA

Переважна більшість членів Конгресу США підтримує надання Україні додаткової допомоги. Про це заявив координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки при Білому домі Джон Кірбі під час брифінгу 3 жовтня. Стенограму конференції опублікувала пресслужба Білого дому.

"Переважна більшість членів Конгресу підтримує додаткову допомогу Україні. І ми знаємо й цінуємо їхні заяви із цього приводу, включно із заявами спікера [Кевіна] Маккарті", – сказав Кірбі.

За його словами, є невелика кількість активних членів Республіканської партії, які проти підтримки України, проте, на його думку, вони не представляють думки керівництва партії. 

"Незалежно від того, що відбувається в Палаті представників, усе керівництво Палати представників підтримує продовження допомоги Україні, і переважна більшість членів Палати представників з боку республіканців підтримує продовження допомоги Україні, не кажучи вже про республіканців у Сенаті й, звісно, про всіх демократів", – додав Кірбі. 

Він запевнив, що поки Україна може розраховувати на безперервну допомогу, оскільки міністерство оборони США має у розпорядженні кошти, затверджені раніше. Зважаючи на темпи, з якими Пентагон передає допомогу, цього має вистачити на кілька місяців, зазначив Кірбі.

Водночас він наголосив, що "час – не друг", тому зволікати із виділенням нової підтримки не можна.

"Перерва в підтримці навіть на короткий проміжок часу може змінити все на полі бою. Не менш критично те, що така втрата підтримки змусить [президента країни агресора Володимира] Путіна повірити, що він може чекати, і що він може продовжувати конфлікт, доки ми, наші союзники й партнери не відмовимося підтримувати Україну", – сказав він.

Кірбі наголосив: нова допомога Україні зараз і в наступному році буде потужним сигналом і дасть зрозуміти Путіну, що він помиляється.

Контекст:

30 вересня Маккарті закликав американський Сенат прибрати гроші на допомогу Україні із законопроєкту про додаткові видатки, щоб запобігти зупинці роботи федерального уряду (шатдаун).

Маккарті написав у X 30 вересня, що двопартійна пропозиція Сенату щодо збереження фінансування уряду до 17 листопада, що містить допомогу Україні, "не має перспектив і була мертвою відразу після появи", назвавши цей законопроєкт "помилковим".

З ініціативою відставки Маккарті виступив його однопартієць Метт Гетц, який висловлював невдоволення тим, що спікер пішов на компроміс із демократами й забезпечив ухвалення 45-денного бюджету, щоб уникнути шатдауну. Він також звинувачував Маккарті в тому, що той нібито погодив із президентом США Джо Байденом "таємну угоду" щодо фінансування України.

3 жовтня Палата представників проголосувала за відставку Маккарті з посади спікера.