Перша німецька компанія вийшла з проєкту "Північний потік – 2" через загрозу американських санкцій – Bild
Німецька будівельна компанія Bilfinger SE вийшла з проєкту "Північний потік – 2", побоюючись санкцій США. Про це німецька газета Bild повідомила 19 січня, посилаючись на листування фірми, з яким змогла ознайомитися.
Згідно з даними видання, Bilfinger SE у грудні повідомила США про намір припинити партнерські відносини з проєктом, а минулого тижня – підтвердила, що виходить із будівництва. Це перша німецька компанія, яка відмовилася від проєкту.
За даними Bild, у Bilfinger SE з оператором газопроводу – компанією Nord Stream 2 AG – було укладено кілька контрактів на розроблення, постачання та обслуговування систем безпеки, а також на постачання теплогенераторної установки. Обсяг угоди становить €15 млн.
Фірма запевнила Вашингтон, що розірвала контракти і буде дотримуватися положень закону про захист європейської енергетичної безпеки (PEESCA), пише газета.
Із проєкту вийшла також швейцарська страхова компанія Zurich Insurance Group, повідомляє агентство Bloomberg 15 січня. Причиною називали санкції США, передбачені в оборонному бюджеті країни на 2021 рік. Цю інформацію підтвердив ТАСС офіційний представник компанії Томас Баєр. Zurich Insurance Group припинила все страхове покриття, яке потрапляє під обмеження, уточнив Баєр.
"Північний потік – 2" – газопровід, який має зв'язати Росію з Німеччиною дном Балтійського моря. Протяжність маршруту – більше ніж 1200 км, потужність нового трубопроводу становитиме 55 млрд м&³3; газу на рік. Повідомляли, що вартість проєкту – €9,9 млрд, його фінансують російський "Газпром" і п'ять європейських компаній: англо-нідерландська Shell, німецькі Wintershall і Uniper, французька Engie та австрійська OMV.
Уряди США, України, Польщі, Угорщини, Молдови, Румунії, Чехії, Словаччини, Латвії, Литви та Естонії вважають "Північний потік – 2" загрозою для енергетичної безпеки Європи.
Будівництво газопроводу розпочали 2018 року. У грудні 2019 року будівництво заморозили, оскільки США ввели санкції проти європейських підрядників, які беруть участь у проєкті. На той момент було побудовано 93% газопроводу, повідомляв офіційний оператор газопроводу, компанія Nord Stream 2 AG.
За рік 11 грудня 2020 року будівництво відновили. До завершення будівництва двох ниток газопроводу загалом залишилося 160 км "з невеликим", говорив президент РФ Володимир Путін 17 грудня.
11 грудня Сенат США слідом за Палатою представників підтримав проєкт оборонного бюджету країни на 2021 рік, який передбачає посилення санкцій проти "Північного потоку – 2", однак американський президент Дональд Трамп ветував його. 1 січня 2021 року в Конгресі США "легко відхилили вето" Трампа. "За" проголосував 81 сенатор, "проти" – 13.
19 січня міністерство фінансів США ввело нові санкції проти компаній, залучених до будівництва газопроводу "Північний потік – 2". Зокрема, санкції торкнулися російського судна "Фортуна" і його власника – компанії KVT-RUS, а також компанії "Рустанкер", нафтового танкера "Максим Горький" і танкера Sierra для перевезення сирої нафти.
МЗС України привітало це рішення.
Російський "Газпром" уперше припустив можливість зупинення реалізації або повного скасування проєкту "Північний потік – 2".