Перший евакуаційний рейс з українцями на борту вилетів із Тель-Авіва – МЗС України
Увечері 14 жовтня перший евакуаційний рейс із 207 громадянами України на борту, зокрема 63 дітьми, вилетів із Тель-Авіва (Ізраїль) у Бухарест (Румунія). Про це повідомив спікер Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко.
Він зазначив, що наступний рейс планують на завтра, 15 жовтня, у місто Клуж (Румунія). Мають намір вивезти 155 українців.
Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук повідомляв 11 жовтня, що по допомогу з виїздом з Ізраїлю в посольство звернулося понад 1 тис. осіб. Він зазначав, що ситуація з евакуацією із сектору Гази складніша.
14 жовтня український омбудсмен Дмитро Лубінець заявляв, що міністерство закордонних справ Ізраїлю відкликало дозвіл на евакуацію громадян України й інших іноземців із сектору Гази за дві години до початку з незрозумілих причин. Згодом Корнійчук розповів, що на кордоні сектору Гази та Єгипту поблизу контрольно-пропускного пункту "Рафах" перебуває понад 243 українці, із них двоє – із важкими пораненнями. Водночас єгипетська сторона не дає дозволу на пропуск на свою територію.
Контекст:
7 жовтня бойовики ХАМАС здійснили масований ракетний обстріл південних і центральних районів Ізраїлю, вторглися на територію країни та захопили в полон заручників. Ізраїль у відповідь почав контртерористичну операцію.
9 жовтня армія Ізраїлю повідомила, що повернула контроль над усіма містами на кордоні із сектором Гази, а прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньяху сказав, що ЦАХАЛ ліквідував сотні терористів, але на цьому не зупиниться й перетворить на руїни "будь-яке місце, де діє ХАМАС".
За даними The Times of Israel станом на 14 жовтня, унаслідок нападу ХАМАС в Ізраїлі загинуло приблизно 1,3 тис. людей. Орієнтовно 3,3 тис. ізраїльтян дістали поранення. Міністерство охорони здоров'я сектору Гази заявляє, що внаслідок ударів Ізраїлю станом на 13 жовтня (пізнішої інформації немає) загинуло 1799 людей, приблизно 7,4 тис. поранено.