Pfizer адаптує свою вакцину до штаму коронавірусу "Омікрон", якщо він виявиться небезпечним – голова Єврокомісії
"Ми повинні вживати запобіжних заходів. Передусім найвищим пріоритетом є вакцинація та використання бустерних доз, наскільки це можливо, тому що таке посилення вакцинації підвищує рівень антитіл і стимулює клітини пам'яті до вірусів COVID-19. Нам також потрібно дотримуватися простих захисних заходів гігієни та соціальної дистанції, носити маски, оскільки, незалежно від того, чим є [новий] штам, ці заходи завжди ефективні", – сказала фон дер Ляєн.
За її словами, улітку Єврокомісія уклала третій контракт із Biontech/Pfizer на 1,8 млрд доз вакцин проти коронавірусу.
Згідно з документом, виробник має адаптувати свою вакцину до нового штаму коронавірусу "Омікрон" протягом 100 днів, якщо його підвищену небезпеку буде доведено, зазначила фон дер Ляєн.
Контекст:
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
Станом на 28 листопада у світі підтвердили майже 261,1 млн випадків коронавірусної інфекції COVID-19, померло майже 5,2 млн людей.
У ПАР 22 листопада виявили новий варіант коронавірусу B.1.1.529, що має велику кількість мутацій, які викликають занепокоєння. ВООЗ дала йому назву "Омікрон".
У ВООЗ зазначають, що попередні дані свідчать про підвищений ризик повторного зараження цим варіантом, якщо порівнювати з іншими.
Про розроблення варіанта вакцини, здатної протистояти штаму коронавірусу "Омікрон", заявили в американській компанії Moderna.
Розробник препарату проти коронавірусу AstraZeneca не вважає, що через південноафриканський варіант станеться "перезапуск пандемії" серед вакцинованого населення.