Pfizer має намір повідомити владу США про необхідність третьої дози вакцини проти коронавірусу

Вакцина BNT162b2 виробництва компаній Pfizer і BioNTech стала першою, яку схвалила ВООЗ
Фото: EPA
Найближчими днями американська компанія Pfizer, яка разом із німецькою BioNTech є розробником вакцини проти коронавірусу, має намір повідомити високопосадовців з уряду США в галузі охорони здоров'я про необхідність введення третьої (бустерної) дози вакцини. Про це 11 липня повідомляє The Washington Post із посиланням на джерела.

За попередніми даними, інформацію оголосять на зустрічі із чиновниками в галузі охорони здоров'я 12 липня, але дата, за даними співрозмовників газети, може змінитися.

На зустріч запрошено директора Національного інституту алергічних та інфекційних захворювань США Ентоні Фаучі, главу Національного інституту охорони здоров'я США Френсіса Коллінза, главу федеральних Центрів із контролю і профілактики захворювань США Рошель Валенскі й виконувачку обов'язків директора Управління з питань якості продовольства та медикаментів (FDA) США Джанет Вудкок. Поки невідомо, хто з них погодився прийти.

Контекст:

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила поширення коронавірусу пандемією.

Вакцина BNT162b2 виробництва компаній Pfizer і BioNTech стала першою, яку схвалила ВООЗ (її ефективність оцінюють у 95%).

У липні Ізраїль заявив про зниження ефективності препарату від Pfizer/BioNTech у запобіганні симптомам COVID-19 до 64%, водночас вакцина була на 93% ефективною проти тяжких випадків захворювання.

Зі свого боку у Pfizer заявили про високу ефективність своєї вакцини проти штаму коронавірусу SARS-CoV-2 "Дельта", уперше виявленого в Індії.

Pfizer і BioNTech заявляли, що протягом кількох тижнів презентують регулювальним органам дані, які свідчать про те, що ревакцинація за шість місяців (третя доза) зумовила підвищення рівня антитіл у 5–10 разів порівняно з вихідною схемою введення двох доз.

Але у Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що поки немає досить даних про користь бустерної дози вакцини проти COVID-19 для підтримки імунітету людей, пише Reuters. Але це питання розглядають дослідники, підкреслили у ВООЗ.