Pfizer заявила, що її COVID-вакцина ефективна серед дітей 5–11 років
Вакцина проти коронавірусу від компанії Pfizer придатна для дітей віком від п'яти до 11 років. Про це йдеться в заяві компанії від 20 вересня.
У випробуваннях брало участь 4500 дітей віком від шести місяців до 11 років у США, Фінляндії, Польщі та Іспанії. Перевіряли ефективність препарату у трьох вікових групах: 5–11 років, два – п'ять років, шість місяців – два роки.
Дітям 5–11 років вводили по 10 мкг з інтервалом 21 день (доза для дорослих – 30 мкг). Після другої дози в них рівень антитіл до коронавірусу був таким самим високим, як у підлітків.
Побічні ефекти аналогічні – біль у місці щеплення, лихоманка або біль у тілі. У препарату гарна сприйнятливість серед дітей 5–11 років.
Pfizer і BioNTech планують якомога швидше надати дані дослідження Управлінню із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA), Європейському агентству з лікарських засобів (EMA) та іншим регулятивним органам.
Компанія планує подати заявку з метою надання дозволу на використання їхньої вакцини для дітей 5–11 років у США. Заплановано також запит в EMA про оновлення умовного реєстраційного посвідчення ЄС.
До кінця року очікують також на результати дослідження безпечності та ефективності вакцин у двох інших вікових групах – від двох до п'яти років і дітей від шести місяців до двох років.
Контекст:
10 травня FDA розширило перелік людей, яким можна в екстреному порядку щепитися вакциною проти коронавірусу виробництва Pfizer/BioNTech, додавши до нього підлітків 12–15 років. 13 травня у США розпочали вакцинацію дітей віком 12–15 років.
США стали другою країною, яка схвалила препарат Pfizer/BioNTech для дітей, першою аналогічне рішення ухвалила Канада. Препарат схвалили після того, як 31 березня Pfizer і BioNTech заявили про 100-відсоткову ефективність своєї вакцини проти COVID-19 для підлітків 12–15 років.
Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією. США є лідером за кількістю виявлених випадків коронавірусу – у країні захворіло 42 млн людей, померло майже 673 тис. пацієнтів, повідомляв американський Університет Джонса Гопкінса.