Під час протестів у Єревані побили спікера парламенту, його прооперували
У ЗМІ показали кадри, на яких видно, що спікера парламенту Вірменії Арарата Мірзояна жорстоко побили. Зараз його життю нічого не загрожує, повідомив прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян.
Протестувальники, які вийшли на вулиці Єревана після підписання угоди про припинення конфлікту в Нагірному Карабасі, побили спікера Національних зборів Вірменії Арарата Мірзояна. Про це прем'єр-міністр країни Нікол Пашинян заявив у Facebook, його цитує російською "Радіо Азатутюн".
TV7 Azerbaijan оприлюднив відео, на якому видно, як закривавлений Мірзоян лежить на дорозі біля автомобіля. Судячи з відео "Sputnik Армения", спікер зазнав нападу, коли був у службовому авто.
За словами Пашиняна, зараз життю Мірзояна нічого не загрожує, але його прооперували. "Якісь негідники" під час протесту напали не лише на спікера парламенту, а й на його дитину, сказав Пашинян.
Протести та заворушення в Єревані спалахнули після того, як Пашинян повідомив, що підписав спільно із президентами Азербайджану та Росії заяву про припинення війни у Карабасі. Він говорив, що це рішення для нього було вкрай важким. Документ передбачає, зокрема, введення російських миротворців на територію Карабаху.
Мітингувальники, як пише агентство "Новости Армения", вимагають "не здавати" Нагірний Карабах, опозиція у Вірменії має намір домагатися відставки Пашиняна на позачерговому засіданні парламенту.
У 1991 році Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, що тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я та припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло понад 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший за останні роки конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію у "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії та оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада у свою чергу заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовували танки, важку артилерію та авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців і мирних жителів.
Воєнний стан оголосили як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що конфліктують, оголосили мобілізацію.
Домовленості про перемир'я в Нагірному Карабасі ухвалювали декілька разів, але кожного разу їх порушували. 9 жовтня протягом перемовин у Москві представники Азербайджану та Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні.
9 листопада представник "влади" Нагірного Карабаху Ваграм Погосян повідомив, що армія невизнаної Нагірнокарабахської республіки більше не контролює ключове місто Шуша, а азербайджанські війська підступають до столиці Карабаху Степанакерт.