Піонтковський: Поки немає вирішальної точки неповернення. Але кільце навколо Путіна все стискається
Санкції США не призведуть до падіння режиму президента РФ Володимира Путіна, поки не почнуться масові конфіскації у російських чиновників, уважає політолог Андрій Піонтковський.
Санкції США проти російських бізнесменів і високопосадовців почнуть сприймати серйозно після перших арештів капіталів. Таку думку висловив російський політолог Андрій Піонтковський в інтерв'ю "Русскому монитору".
Політолог зазначив, що в нових американських санкціях уже перераховано найближчих до президента Росії Володимира Путіна людей і власників його капіталів, однак цього поки недостатньо.
"Поки не заарештовуватимуть майна, належного ефекту не буде", – розповів він.
На думку Піонтковського, режим Путіна може протриматися ще невизначений час.
"Режим може вже за місяць впасти, а може і протриматися п'ять–шість років. Але ж іще не пробували, здається, ось моє відчуття, що ефективний засіб – це масова конфіскація, і її сьогодні немає. Масова конфіскація має вразити основи в системі. Це все, що вони непосильною працею 30 років наживали", – підкреслив політолог.
Він додав, що для арешту рахунків російської еліти професіонали мають "продавити свою волю" президентові США Дональду Трампу.
"У принципі, Трамп утрачає очки. Він усе менше і менше послуг може надавати Путіну. Путіна я не буду прогнозувати, мене і так у цьому звинувачують уже скільки, а от якщо Трамп політично 2018 рік не переживе, то це ще більше розв'яже руки американцям... Поки немає вирішальної точки неповернення. Але кільце навколо Путіна все стискається, стискається, стискається", – підсумував Піонтковський.
США ввели санкції проти 24 російських бізнесменів і високопосадовців, а також низки компаній, які "належать російським олігархам".
29 січня 2018 року міністерство фінансів США у співпраці з Державним департаментом надало Конгресу "кремлівську доповідь" – список із 114 високопосадовців і 96 олігархів, наближених до "російського режиму". Там згадано помічників і радників Путіна, всіх членів уряду РФ, зокрема прем'єра Дмитра Медведєва, мерів Москви і Санкт-Петербурга.
До списку також потрапили бізнесмени зі статком понад $1 млрд, які посідають перші 96 місць у торішньому рейтингу 200 найбагатших бізнесменів Росії, підготовленому російською версією видання Forbes.
Міністр фінансів США Стівен Мнучин повідомляв, що у другій, засекреченій, частині доповіді йдеться про можливе введення нових санкцій проти РФ.