Піонтковський: Путін у такий стан приниження та шоку впав у Самарканді, що, повернувшись, негайно зробив самогубні кроки, які всі його надії обнулили
"Він теж людина, і людина пристрастей. Стара, не дуже здорова психічно, з великими комплексами. До від'їзду в Самарканд він відчайдушно готував ці плани", – сказав Піонтковський.
Зокрема, за його словами, Путін розраховував на допомогу президента Туреччини Реджепа Ердогана.
"Він домовився з Ердоганом, зробив йому величезні геополітичні поступки: здав йому Вірменію, здав Сирію, здав Лівію. Ердоган намагався щось таке виконувати. До [президента України Володимира] Зеленського їздив, поговорив. Хоча Ердоган – розумна людина і розуміє, що ніколи Україна на це не погодиться. Але ж не відмовлятися від таких подарунків?! Путін хапався за нього, як за соломинку. Йому потрібне було припинення вогню, щоб зберегти [захоплені] території. Та й продати своєму населенню як якийсь фейковий успіх", – уважає політолог.
На його думку, після цього Путін мав намір "якось утриматися при владі, пережити зиму, а там буде видно".
"Але, мабуть, у такий стан приниження і шоку він упав у Самарканді, що, повернувшись, негайно зробив три самогубні кроки, які, загалом, усі його надії, і так досить хисткі, повністю обнулили", – заявив Піонтковський.
Такими кроками, на його думку, стали оголошена Путіним мобілізація, ядерний шантаж, а також "референдуми" та анексія чотирьох регіонів України.
"Раніше він міг щось поспекулювати, поторгуватися. "Добре, я піду із Запоріжжя й Херсона, а ви мені залишите ОРДЛО і Крим". Це теж було нереально, але якийсь ґрунт був. А він відрізав усі шляхи фактично", – сказав політолог.
Піонтковський погодився з реплікою Бацман, що на саміті в Самарканді Путіна "опустили просто".
Піонтковський: Зараз перша стадія громадянської війни у Росії – елітна. Пригожини та кадирови вимагають розстріляти військове керівництво. Повний текст інтерв'ю
Контекст:
Саміт ШОС проводили в місті Самарканд 15–16 вересня. На зустрічі були присутні глави 10 держав та самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко.
На саміті Путіну кілька разів довелося чекати на своїх співрозмовників, які прийшли на двосторонні зустрічі пізніше за нього. Широко в мережі розійшлося одне з фото учасників саміту, на якому президент Туреччини Реджеп Ердоган займає місце на чолі столу, а Путін сидить на дивані поруч із Лукашенком.