Піонтковський: Росіяни оскаженіли. Утрата такого неймовірного активу, як Трамп, – важкий удар по кремлівській політиці G

Піонтковський: Чотири роки НАТО просто не існувало
Фото: zbruc.eu
Особисті переконання попереднього президента США Дональда Трампа повністю задовольняли інтереси Кремля, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.

Те, що Дональд Трамп несподівано пішов із посади президента США, стало важким ударом для політики Кремля. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав російський політолог Андрій Піонтковський, який проживає у США.

"Увесь вільний світ 20 січня зітхнув із величезним полегшенням. У напруженому стані й далі залишаються тільки російські мас-медіа і ток-шоу. Вони просто оскаженіли. Кілька днів поспіль 24 години на добу тільки й говорять про Америку. Це зрозуміло, тому що втрата такого несподіваного і неймовірного активу, як Трамп, – це дуже важкий удар по кремлівській політиці. Я не поділяв конспірологічної теорії, згідно з якою Трамп є прямим агентом російських спецслужб. Головна його цінність для Москви була в тому, що його особисті ідіотські переконання безграмотної у зовнішній політиці людини повністю задовольняли інтереси Кремля", – сказав Піонтковський.

Через політику Трампа, зазначив експерт, європейський континент, по суті, залишився без захисту.

"Трамп вважав, що всі союзники, не тільки в Європі, але й в Азії, – навантаження для Америки. Чотири роки НАТО просто не існувало. Альянс – це передусім ст. 5 про колективну оборону. Це – обов'язки держав захищати кожного члена НАТО в разі зовнішньої агресії. Усім зрозуміло, що якщо мати на увазі російську агресію, яку реалізували стосовно України і мають намір продовжувати проти країн НАТО у Прибалтиці, то йдеться про гарантії однієї сторони – США, а точніше, тієї людини, яка сидить у Білому домі. Ця людина, на величезну втіху Москви, щоразу висловлюючись щодо НАТО, демонструвала своє вкрай негативне ставлення до цієї організації і прямо давала зрозуміти, що жодних зобов'язань щодо колективної оборони вона виконувати не збирається", – пояснив політолог.

Він вважає, що Трамп піде з великої політики.

"Думаю, Трамп трохи охолоне і його сім'я (у нього дуже розумний зять) пояснить, що йому краще, як кажуть росіяни, не рипатися. Тоді, можливо, йому пробачать. Найсерйозніша небезпека в тому, що на ньому висить маса кримінальних справ про шахрайство, економічні злочини, а також імпічмент. Потрібно дві третини голосів у Сенаті. І якщо Трамп поводитиметься зухвало, рішення про імпічмент ухвалять. Це автоматично заборонить йому обіймати будь-які посади. У формулюванні справи про імпічмент написано про підбурювання до заколоту. Слава богу, немає смертної кари, але на довічне це потенційно тягне. Тому я думаю, Трамп, найімовірніше, займатиметься гольфом", – резюмував Піонтковський.

Трамп був главою Білого дому у 2017–2021 роках. 20 січня відбулася інавгурація 46-го президента США Байдена.

6 січня 2021 року на мітингу, який провели перед Білим домом, Трамп заявив прибічникам, що ніколи не визнає поразки на виборах, і закликав іти до будівлі Конгресу, де мали оголосити переможцем виборів демократа Джо Байдена. Протестувальники вирушили до будівлі Конгресу США і штурмом узяли її. Унаслідок заворушень загинуло п'ятеро людей, серед них і офіцер поліції Капітолія, а у Вашингтоні через це оголосили надзвичайний стан.

7 січня Конгрес США затвердив Байдена переможцем президентських виборів. Він здобув 306 голосів вибірників, Трамп – 232. 

Палата представників – нижня палата Конгресу США – на засіданні 13 січня проголосувала за імпічмент Трампа. Автори резолюції висунули йому одне обвинувачення – у підбурюванні до масових заворушень. Вони вважають, що Трамп зрадив довіру на посаді президента і 6 січня, коли протестувальники взяли штурмом будівлю Конгресу США, "наразив на серйозну небезпеку урядові інститути США, поставив під загрозу цілісність демократичної системи і перешкоджав мирному переданню влади". Тепер питання про імпічмент має розглянути Сенат США.

Трамп став третім лідером в історії США, щодо якого було запущено процедуру імпічменту, і єдиним, якому Палата представників оголосила імпічмент двічі (уперше – ще 2019 року). До нього розгляд вели щодо Ендрю Джонсона та Білла Клінтона.

Інавгурація Байдена відбулася 20 січня.